nebyl fit

Prokleté play-off. Pastrňák hrál zraněný, prozradil trenér Bruins

David Pastrňák
Zdroj: Profimedia
David Pastrňák
Richard Wagner
Richard Wagner
3.9. 2020 18:37
Téma:
NHL

Hokejisté Bostonu mají po sezóně. Volno má i nejlepší střelec základní části David Pastrňák. Ten podle trenéra Bruce Cassidyho odehrál vyřazovací boje se zraněním.

Bruins vypadli v pětizápasové sérii s Tampou. Lightnings byli produktivnější a s nejlepším týmem základní části se vypořádali celkem rychle.

 

Boston trápila především produktivita. První lajna s Davidem Pastrňákem, Bradem Marchandem a Patricem Bergeronem měla v play-off o gól nižší průměr, než v základní části. Na vině mohla být i absence českého kanonýra, který vynechal tři utkání v sérii s Carolinou.

 

 

V kolonce u něj visel jako důvod "nezpůsobilý ke hře". Nyní je jasno, proč proti Hurricanes chyběl. "Mohli jste sami vidět, že nebruslil až tak rychle, jak dokáže. Mohlo za to zranění v dolní části těla," řekl po sezóně Cassidy.

 

Boston vkročil navzdory následné porážce do série výborně. Pastrňák byl hlavní hvězdou:

 

Na vině byla i karanténa, kterou kromě Pastrňáka musel podstoupit i Ondřej Kaše. Oba chyběli kvůli soukromému tréninku. "Samozřejmě nám scházel. On i Kaše, úroveň jejich kondice nebyla tam, kde bylo třeba ji mít. Byla to ale i souhra okolností. Obvykle máte celý rok na to, abyste se do toho pořádně dostali, když vám třeba něco uteče na začátku. Ale tenhle luxus jsme letos zkrátka neměli," komentoval trenér nejlepšího týmu po základní části.

 

 

Pastrňák i přes svůj handicap ukázal dobrou produktivitu. Ve skupině o umístění sice nebodoval, v samotném play-off si v sedmi střetnutích připsal deset bodů za tři góly a sedm asistencí.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Element (431)

   21:50 22:05
   22:05

   NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program