Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Turnaj století

Prokleté Nagano? Tito hrdinové se ocitli v problémech i dluzích!

Olympijští hrdinové v problémech
Zdroj: Profimedia/ČTK/Twitter

V roce 1998 dosáhla česká hokejová reprezentace na dosud největší úspěch v historii. Na olympijském turnaji v Naganu získala zlaté medaile. Poté následovaly dny a týdny oslav, život v Česku se zastavil a snad každý se jen radoval. Až na Jaromíra Jágra jsou už všichni zlatí hrdinové v hokejovém důchodu. Někteří si ho ale neužívají plnými doušky a řeší spoustu starostí, dluhy a další velké nepříjemnosti.

Začněme těmi, kteří alespoň navenek žijí spokojený život. Třetí gólman tehdejšího zlatého týmu Milan Hnilička je úspěšným politikem. Do politiky se dříve angažoval i obránce Jiří Šlégr. Plzeňské duo Martin Straka-Jaroslav Špaček velí extraligovým indiánům (Straka je manažerem, Špaček dělá trenéra).

 

Jako kouč se dobře chytil i tehdejší kapitán Vladimír Růžička, jehož Chomutovu se letos sice vůbec nedaří, ale jako trenér má pestrou minulost – dvě zlaté medaile, dva extraligové tituly. V soukromí navíc zažívá láskyplný vztah s manželkou Marií, i když se spekulovalo o rozpadu tohoto páru.

 

 

Trenéřině se věnoval nebo stále věnuje také Jan Čaloun, Pavel Patera, Jiří Dopita, Libor Procházka či Josef Beránek. Života za mořem si užívá Milan Hejduk, Richard Šmehlík, Petr Svoboda, Roman Hamrlík či Robert Lang. Stále ještě aktivním hokejistou je Jaromír Jágr. To jsou jména těch, kteří dopadli tak nějak dobře, teď ale k těm smutnějším jedincům…

 

Martina Procházku tlačí ke zdi lichváři

 

S kladenským parťákem a kamarádem Pavlem Paterou tvořil unikátní útočnou dvojici. Jenže časy slávy jsou pryč a teď u Procházky nastala tvrdá životní realita. Bývalý útočník, který si zahrál i v NHL, si půjčil na nový dům u lichvářů.

 

 

Ti mu vystavili šílené úroky a Procházka je teď v situaci, ve které by asi nikdo další být nechtěl. Hokejistů je v tomto případu zamotaných ale víc, jak Martin Procházka přiznal v rozhovoru níže.

 

 

Roman Čechmánek a soudy kvůli šíleným dluhům

 

V Naganu to byla gólmanská dvojka. Roman Čechmánek tehdy zářil v barvách Vsetína, kterému velkou měrou pomohl k pěti ligovým titulům. Skvělé výkony ho vynesly až do NHL, kde byl jedničkou Philadelphie a Los Angeles.

 

 

Když ale s hokejem seknul, vrhnul se do podnikání, kterému nerozuměl. V květnu s ním proběhl soud, který rozhodl, že za údajný podvod nakonec do vězení nepůjde. Čechmánek si totiž půjčoval peníze a objednával práce, i když věděl, že je nebude schopen splácet a závazky plnit. Jeho dluh dosáhl podle odhadů zhruba 100 milionů korun.

 

Ani Haškovi podnikání úplně neneslo

 

Neúspěšné podnikání stálo i Dominika Haška nervy a peníze. A hlavně to druhé. Prodělal 80 milionů. A to zejména, když provozoval značku vlastního sportovního oblečení. Úplně lépe na tom není Hašek ani v dalším podnikání, které se týká výroby a prodeje energetických nápojů. Měsíčně na tento projekt doplácí ze své kapsy 200 tisíc, jak sám přiznal.

 

I kapitán Růžička musel u soudu mnohé vysvětlovat

 

Už jsme zmínili, že Vladimír Růžička žije celkem spokojený život. Od Nagana se však také musel vypořádávat s nepříjemnými záležitostmi. V roce 2016 mu na rakovinu zemřela první manželka Eva.

 

 

O rok později stál u soudu. Kvůli zpronevěře mu hrozilo i vězení, ale nakonec zaplatil peněžitý trest 400 tisíc a žaláři se vyhnul. Vše se týkalo kauzy kolem sponzorského daru od podnikatele Miroslava Palaščáka.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:50 11:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:45

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto GP)

   14:15

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program