ohlednutí zpět

Prohry Conora McGregora: Čtyřikrát uškrcen, jednou knokautován

Tři UFC prohry Conora McGregora
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / UFC
Tři UFC prohry Conora McGregora
David Chmátal
David Chmátal
28.1. 2021 9:40
Téma:
UFC

"Zvítězíš, nebo se něco naučíš" je název knihy, kterou napsal trenér John Kavanagh. Podívejte se na pět proher jeho svěřence Conora McGregora.

22-5 to je bilance bývalého dvojnásobného UFC šampiona. O úspěších Conora McGregora není pochyb, v kleci toho dokázal mnoho, ale pětkrát na své soupeře nestačil.


Artemij Sitenkov – 2008

První červené políčko si McGregor připsal při svém třetím profesionálním zápase na galavečeru Cage of Truth 3. Litevský protivník si rychle poradil s nebezpečným postojem, v úvodních vteřinách stáhl Conora na zem, kde po chvíli zápasení nasadil páku na koleno a bylo hotovo.
 
Joseph Duffy – 2010

Druhá porážka měla s prvním neúspěchem mnoho společného. Irský Joe, jak se Duffymu přezdívá, v úvodu inkasoval řadu úderů, a tak se rozhodl přenést boj na zem. Rychle zaujal pozici, přešel do mountu a když mu McGregor ukázal záda, nasadil škrcení. Joseph Duffy později rovněž vstoupil do UFC, kde absolvoval 8 zápasů. Síly změřil například také s Dustinem Poirierem.
 
Nate Diaz – 2016

První porážka na poli UFC. V té době měl McGregor na kontě 15 vítězství v řadě a titul šampiona pérové váhy. Původně se měl na UFC 196 změřit s Rafaelem dos Anjosem o korunu lehké váhy, ale Brazilec se na poslední chvíli zranil. Nahradil o Nate Diaz a duel se konal v kategorii do 77 kg.
 

McGregor podcenil váhový rozdíl a jeho údery na Diaze nestačily. Rychle se unavil a ve druhém kole se pokusil přenést boj na zem, aby si odpočinul. To se mu však vymstilo. Diaz pohotově přebral kontrolu a po chvílí McGregora znovu uškrtil.

O pět měsíců později se utkali znova. Po krvavé pětikolové bitvě tentokrát zvítězil Conor McGregor.Chabib Nurmagomedov – 2018

Nejsledovanější UFC zápas všech dob, neporažený Dagestánec a Irský tygr se střetli o titul lehké váhy. Zápasu předcházela zlá krev, která byla následně prolitá v kleci. Tři kola McGregor odolával, a dokonce šampionovi dle bodových jedno kolo sebral. Ve čtvrtém však už na Chabibův wrestling nestačil.


Chabib však nechtěl McGregora jen porazit, nýbrž mu i způsobit bolest. Na pletivu nešel tradičně po škrcení rear-naked choke, ale nasadil neck crank. Techniku, při které Irovi drtil čelist. Nezbývalo než počrtvté v kariéře odklepat.


VIDEO: Sestřih čtyř McGregorových proher do roku 2018


 

Dustin Poirier - 2021

Favorizovaný McGregor se do klece vrátil po roční pauze. Už před zápasem avizoval, že je v nejlepší formě a sliboval knokaut do 60 vteřin. Průběh v kleci byl však jiný. Ir sice podle bodových vyhrál první kolo shodně 10-9, ale ve druhém kole jej zastavily přesné kopy soupeře. Přední noha ztratila pohyblivost a Poirier ho vzápětí načapal u pletiva, kde jej zasypal sérií úderů.


Oplatil tak porážku z roku 2014 a navíc, se stal prvním zápasníkem v historii, který ukončil Conora Mcgregora via knokaut či technický knokaout.
  

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Itálie - Anglie

   13:05 14:45
   14:45

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   19:15

   Element (437)

   19:30

   NHL News

   19:40

   Racing magazine (1)

   20:00

   Kitesports Insights & X - Project

 • Nova Sport 2

  • Házená: Rhein-Neckar Löwen - HSG Nordhorn - Lingen

   13:30 15:00
   15:00

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   16:45

   Racing magazine (1)

   17:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   17:15

   Element (437)

   17:30

   Premier League Darts 2021

Celý program