Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.5. 2016 14:16
ms 2016 když to nejde

Prohra, zranění, zmar: Slovenská hokejová bída pokračuje

Julius Hudáček
Zdroj: Profimedia
Julius Hudáček

Hokejové Slovensko se topí. Ztratilo další tři body, i když mělo skvěle rozehrané utkání s podceňovaným Běloruskem. Nakonec ale prohrálo 2:4. Co ještě bolí, je ztráta obránce Michala Sersena, ten upadl v obranném pásmu a arénu opustil na nosítkách záchranářů.

řitom to na začátku nevypadalo vůbec špatně. Slováci chtěli napravit debakl od Německa a do zápasu nastoupili s chutí. V první i druhé třetině měli střeleckou převahu a nakonec se dočkali i dvou gólů.


Jenže v posledním dějství bylo všechno špatně. Nejdřív přišlo varování z hole Gotovce, který snížil na 2:1 a pak všem zamrazilo, když Michal Sersen opustil kluziště jen díky zdravotníkům.


Opaření Slováci pak nabídli svému soupeři přesilovku a i když jí přežili, tak od odhodlaného soupeře dostali další dva góly. Gavrus a Stěpanov otočili na 2:3 a zařídili pro Bělorusko vůbec první vítězství na šampionátu. Do zápasu se Slovenskem byli bez bodu a s děsivým skóre 5:20.


Tým, který vede Zdeno Cíger, se nyní bude snažit o reparát, ale čekají už jen silní soupeři - Kanada, Finsko a USA.


Výsledky hokejového MS:
Slovensko - Bělorusko 2:4 (0:0, 2:0, 0:4)
Branky:
21. Sekera (Réway, Daňo), 37. Jurčo (Mikuš, L. Hudáček) – 43. Gotovec (Linglet), 49. Gavrus (Gotovec), 55. Stěpanov (Lisovec), 58. Linglet (Platt, Lisovec).


Švýcarsko - Lotyšsko 5:4 (0:0, 3:3, 2:1)
Branky:
24. Niederreiter (Andrighetto, Diaz), 27. Niderrieiter (Bois, Diaz), 29. Hofmann, 46. Andrighetto (Geering), 59. Blum – 34. Redlihs (Sotněks, Cibulskis), 38. Redlihs (Sotněks, Cibulskis), 39. Kenins, 47. Širokovs (Galvinš, Daugavinš).

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTKA JAKO DŮKAZ: Proč se Alexander Salák nepostaví na MS do brány nároďáku?

Tajemství Jágrovy milenky odhaleno! Na co ho extravagantní kráska dostala!

 

ram TN.cz