Hry v tokiu

VELKÝ PŘEHLED: Kdy můžete sledovat Čechy na OH? Den po dni

Čeští olympionici přiletěli do Tokia
Zdroj: Twitter - Český olympijský tým
Jakub Martinovský
Jakub Martinovský
21.7. 2021 12:25

Olympijských her v Tokiu se zúčastní 115 českých sportovců. Ještě tedy není jasné, jak to dopadne s českými beachvolejvalisty, kterým účast komplikují pozitivní testy na koronavirus, ale ostatní čeští zástupci by měli nastoupit podle plánu.

Pátek 23. července

 

Jako první se s českou vlajkou pod pěti kruhy představí Jan Fleissner, který závodí na skifu, v pátek 23. července v půl druhé ráno. Fleissner nahradil ve výběru Ondřeje Synka, který se z her v Tokiu omluvil ze zdravotních důvodů. Největším úspěchem pro něj je zlato na párové čtyřce na juniorském mistrovství světa. V noci z pátka na sobotu se můžeme těšit také na lukostřelkyni Marii Horáčkovou, která je několikanásobnou mistryní České republiky v terénní a terčové lukostřelbě.

 

Sobota 24. července

 

O den později se v Tokiu představí Nikola Šarounová, která bude soutěžit ve sportovní střelbě. Největším úspěchem pro ní je stříbro a bronz na mistrovství Evropy v roce 2019. V noci z pátka na sobotu začne také turnaj ve stolním tenisu, kde máme hned tři zástupce - Hanu Matelovou, Ladislava Jančaříka a Pavla Širučka. V plánu je také začátek beachvolejbalového turnaje, ale je stále nejisté, jestli náš mužský a ženský tým bude moci kvůli koronaviru nastoupit.

 

 

V sobotu dopoledne v japonské metropoli nastoupí gymnasta David Jessen, cyklisté Schlegel, Štybar a Kukrle a také bude zahájený ženský tenisový turnaj, kde si velké naděje na medaili dělá především Karolína Plíšková, Barbora Krejčíková a Petra Kvitová. Velkou nadějí je také deblová dvojice Siniaková/Krejčíková.

 

Neděle 25. července

 

V noci ze soboty na neděli budou pokračovat další disciplíny ve sportovní střelbě. Českou republiku zde budou reprezentovat Šumová, Tomeček, Hrčkulák a Přívratský. Představí se také šermíř Jakub Jurka a bude pokračovat turnaj v plážovém volejbale. Ve tři hodiny ráno odehrají první zápas na turnaji čeští basketbalisté, které čeká outsider skupiny Írán. V dopoledních hodinách pak hry začnou pro gymnastku Anetu Holasovou, plavkyni Simonu Kubovou, jachtaře Karla Lavického a vodní slalomáře Minařík Kudějovou s Rohanem.

 

 

Pondělí 26. července

 

Na pondělí se jistě velmi těší Alexander Choupenitch, pro kterého začne turnaj v šermu. Od dvanácti hodin pak budeme mít na startu závodu v plavání medailovou naději v podobě Barbory Seemanové. V dopoledních hodinách se pak představí ještě horský cyklista Ondřej Cink a triatlonistky Kuříková s Frintovou.

 

Úterý 27. července

 

V úterý budou moci čeští fanoušci fandit pouze smíšenému páru ve vzduchové střelbě a Jitce Čabelické na horských kolech, pokud postoupí do finále.

 

 

Středa 28. července

 

O den později se pak můžeme těšit na další medailovou naději Davida Kosteleckého, který společně s Jiřím Liptákem nastoupí ve sportovní střelbě. Ve 14 hodin čeká české basketbalisty zápas proti Francii a v dopoledních hodinách se opět postaví na start plavkyně Seemanová a plavec Čejka. Těšit se můžeme i na další medailovou naději v podobě vodního slalomáře Prskavce, kterého doplní Tereza Fišerová.

 

Čtvrtek 29. července

 

Ve čtvrtek vyrazí v nočních hodinách na green golfista Ondřej Lieser a ve hře bude také plavec Jan Šefl a jachtař Karel Lavický, kteří by měli soutěžit v dopoledních hodinách.

 

 

Pátek 30. července

 

V pátek si přijdou na své fanoušci jezdectví, kteří budou moci sledovat Příhodu s Trundou. Ve vrhu koulí se dále představí také první atletka, konkrétně Markéta Červenková a judista Lukáš Krpálek, který je jednou z největších nadějí na zlatou medaili.

 

Sobota 31. července

 

V případě postupu do finále se v sobotu opět představí střelkyně Nikola Šarounová a od 14 hodin zakončí základní skupinu basketbalisté, které čeká velký zápas proti Spojeným státům.

 

 

Neděle 1. srpna

 

V neděli 1. srpna naplno začne olympijský turnaj pro české atlety, když ve dvě ráno nastoupí v běhu na 200 metrů česká medailová naděje Pavel Maslák.

 

Pondělí 2. srpna

 

O den později pak vyrazí na trať běžkyně na 1500 metrů v zastoupení Mezuliáníková, Mäki, Vrzalová. O co nejlepší výsledek se také pokusí skokanka o tyči Romana Maláčová. Dopoledne se pak představí kanoisté bratři Fuksové s Josefem Dostálem. Na své si také přijdou fanoušci řecko-římského zápasu, kteří se můžou těšit na Artura Omarova.


 

Úterý 3. srpna

 

V úterý se představí další olympijská naděje z prostředí atletiky. Pro Barboru Špotákovou to jsou poslední olympijské hry a v případě, že by získala medaili, zapsala by se do dějin jako nejstarší oštěpařka, které se toto povedlo. Společně s ní si hodí i Gillarová a Ogrodníková. V běhu na 400 metrů se dále sportovním fanouškům ukáží Vondrová s Malíkovou a koulí si vrhne Tomáš Staněk. V dopoledních hodinách pak nebude chybět lezec Adam Ondra, který patří mezi další velké české naděje, a skokani na koních Zvára, Papoušek, Kellnerová a Opatrný.

 

Středa 4. srpna

 

Půl hodiny po půlnoci se o co nejlepší výsledek pokusí golfistka Klára Spilková a své snažení v noci zahájí desetibojaři Sýkora s Helceletem a oštěpem si hodí Veselý a Vadlejch. O pár hodin později možná zacinká medaile v rychlostní kanoistice, kde budou závodit Dostál se Šloufem. V dopoledních hodinách pak bude k vidění vzpěrač Jiří Orság.

 

 

Čtvrtek a pátek 5.-6. srpna

 

V těchto dvou dnech se představí čeští chodci. Nejdříve ve čtvrtek vyrazí na trať muži, konkrétně Gdula a Hlaváč a v pátek poměří se soupeřkami síly Ďurdiaková. Anežka Drahotová se bohužel nezúčastní, protože se necítí dostatečně ve formě po vynucené pauze z důvodu vyšetřování, kdy byla podezřelá z užití zakázané látky. 

 

 

Sobota 7. srpna

 

Předposlední den olympijských her se bude ještě týkat českých maratonkyň. Na trať dlouhou 42,195 kilometru se vydají Vrabcová Nývltová, Joglová a Hrochová. Úplně posledním českým sportovcem, který v Tokiu nastoupí, bude Tomáš Bábek, jenž soutěží v keirinu.

 

Nástupovou kolekci na OH v Tokiu předvedli Barbora Seemanová a Jan Micka

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program