Trest profi hráče

Profík z Call of Duty dostal vyhazov kvůli homofobním poznámkám

Sibilants homofobní poznámky
Zdroj: Call of Duty League
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
27.7. 2020 8:48
Téma:

Současná doba tvoří velmi kontrolované prostředí a každé nenávistné vyjádření může znamenat velké problémy v pracovním životě. Zvláště hvězdy esportu, jako jsou hráči týmu FaZe, si musí dávat opravdu velký pozor, protože každé jejich vyjádření na sociálních sítích vidí tisíce fanoušků.

 

Americký tým Atalanta FaZe patří ve hře Call of Duty mezi absolutní špičku. Jejich hlavní sestava se skládá z řady předních hráčů, včetně hvězd Tylera "aBeZyho" Pharrise a Chrise "Simpa" Lehra, kteří v roce 2019 v této hře společně vyhráli dokonce světový šampionát. 

Základní sestava působí v COD League, kde se za místo v soutěži platí 25 milionů dolarů. Jde o takzvanou frančízovanou ligu, takže spot v ní má každý tým permanentní a nelze do ní nijak postoupit ani sestoupit. Podobně to funguje i v jiných esportových ligách nebo třeba v amerických sportovních soutěžích NBA či NHL. 

 

 

 

Každý tým má také svou akademii. Jde o takový “b” tým, který působí v druhé lize. Cílem je podpořit vývoj nadějných hráčů, kteří se v budoucnosti mohou stát velkými ligovými hvězdami. Díky svým výsledkům mají členové akademie Atalanta FaZe velkou naději na budoucí angažmá v první lize.

V letošní sezóně už totiž “béčko” FaZe vyhrálo již pět druholigových turnajů a logicky si jejich členů začaly všímat i ty nejlepší celky v nejvyšší lize. Tým si ale bude muset hledat nového pátého hráče, jelikož byl osmnáctiletý Daunte "Sibilants" Gray z herní organizace vyhozen za své homofobní poznámky na svém nedávném streamu. 

 

 

 

Gray měl ze sebe údajně vychrlit celou řadu nadávek s homofobním podtextem, a to na fanoušky soupeřova týmu, kteří mladíka kritizovali. Sám mladý hráč nejdříve na kritiku z řad fanoušků reagoval velmi podrážděně a na Twitteru si ulevil několika urážlivými výrazy. 

Po pár hodinách se Sibilants za své chování omluvil, ale tento incident pravděpodobně velmi negativně ovlivní nadcházející roky jeho kariéry. Prozatím se alespoň vyhnul přímému trestu ze strany samotné ligy a může doufat, že si najde nové angažmá v týmu, který mu dá i přes problémovou minulost další šanci. 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program