UFC Fight Night: Smith vs. Teixeira

Vyhraje Smith! Ale o duelu s ním nepřemýšlím, říká Jiří Procházka

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 12. 5. 2020
Téma:
UFC

Na UFC 249 naváže už v noci ze středy na čtvrtek další galavečer. V hlavním zápase se proti sobě postaví Anthony Smith a Glover Teixeira. Ti jsou v top 10 polotěžké váhy, kde se již brzy hodlá prosadit Jiří Procházka. Svou konkurenci okomentoval pro televizi Nova.

Jacksonville na Floridě bude 14. května hostit další UFC galavečer. Hlavními hvězdami turnaje jsou Anthony Smith (32-14) a Glover Teixeira (30-7). Do UFC divize polotěžké váhy (do 93 kg) se k nim již brzy připojí Jiří Procházka (26-3-1), který své konkurenty bedlivě sleduje.

 

„Teixeira už mnohokrát ukázal svoje kvality. Z jeho strany vždy vidíme dobrý boj. Je to tvrďák. Ale myslím, že Smith, i když občas není tak přesvědčivý, by to měl zvládnout. Přeci jen je dravější,“ okomentoval hlavní duel Procházka.


 
Smith zaujímá čtvrtou příčku v polotěžké váze a Teixeira osmou. Jiří Procházka hodlá hned v začátku UFC kariéry zamířit mezi ně. V premiérovém duelu se střetne s šestkou, Volkanem Oezdemirem (17-4).


Vítězstvím by na sebe přitáhl pozornost zbytku divize, a právě s někým z aktérů nadcházejícího duelu by se mohl sám v kleci potkat. Nicméně na to teď český ranař nemyslí.
 

„Je brzy o tom přemýšlet. Teď je důležité udělat skvělý výkon a vyhrát v nadcházejícím zápase s Oezdemirem. Uvažovaní nad dalším duelem necháme, až to bude na místě,“ zhodnotil situaci Procházka.


V současnosti se nejlepší český MMA zápasník připravuje na debutový zápas. I přes překážky způsobené pandemií koronaviru si jde za svým cílem. V tréninku mu pomáhá plán na míru ze speciálního UFC sportovního střediska, které Procházka během března navštívil.

„Příprava pokračuje výborně. Najel jsem na trénink od UFC Performance Institutu. Zkouším jejich režim. Je to sice hodně lehké, ale postupně se bude přitvrzovat. Tréninky se snažím usadit do sebe a jet to, co jsme si s trenéry řekli,“ prozradil český samuraj.


Pokud se situace nezmění, do klece nastoupí v srpnu na galavečeru konaném v hlavním městě Irska. Nicméně tamní bezpečnostní opatření prozatím zakazují velké shromáždění lidí a UFC pravděpodobně nebude chtít uspořádat event mimo USA, bez přítomnosti diváků.

 
„Termín by měl být 15. srpna v Dublinu. Ale ještě tu hraje víc proměnných. Až to bude oficiální a UFC to potvrdí, budu mít víc klidu. Ať už s diváky či bez nich. Moje příprava jede, všechno je super. Jdeme za vítězstvím,“ shrnul Procházka svou přípravu na nadcházející duel.
 

Hlavní kartu UFC Fight Night: Smith vs. Teixeira sledujte ve čtvrtek 14. května živě od 3:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   19:00 20:15
   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

   22:05

   World Darts Championship 2018

   00:00

   Sportovní originály - 180 s Johnem Hendersonem

Celý program