Vítězná UFC premiéra! Procházka vypnul Oezdemira ve druhém kole

David Chmátal
Publikováno 12. 7. 2020
UFC

Český fighter Jiří "Denisa" Procházka vstoupil do UFC fenomenálním knokautem. Volkana Oezdemira ze Švýcarska ukončil v druhém kole po 48 vteřinách drtivým pravým hákem a připsal si jedenácté vítězství v řadě.

Procházka (27-3-1) do zápasu vstoupil tradičně hodně otevřeným postojem. V prvním kole inkasoval několik tvrdých úderů a jednou pod Oezdemirovým (17-5) náporem poklesl. Rychle se ale po krizové chvilce vzpamatoval a pokračoval.

Zatímco se v kleci během úvodních minut rozkoukával, znělo z jeho rohu: „Jirko takhle ne. Musíš zodpovědně. Ruce nahoře!" Obdobné rady dostal od trenéra Martina Karaivanova i mezi koly.

„Juro poslouchej. Zrychli a agresivnější nástupy," slyšel Procházka v rohu, zatímco se usmíval do kamery a Hovězák mu ledoval záda. Podívejte se na jejich rozhovor:

Ve druhém kole převzal Procházka otěže zápasu a v první minutě vyslal sérii obávaných úderů, po kterých šel Oezdemir na zem. Po povedeném high-kicku si český fighter připravil Švýcara směrem ke kleci a kombinací dvou úderů jej uspal. Zápas finálně rozhodl jeho drtivý pravý hák.

„Bylo tam hodně chyb, musím na tom pracovat. Chci bojovat o titul,“ řekl Procházka v rozhovoru po své vydařené UFC premiéře. Na titulovou šanci asi ještě bude muset počkat, ale je zřejmé, že vítezstvím nad dosavadní sedmičkou UFC žebříčku se zapíše mezi TOP 10 polotěžkých váh.

Procházka se stal druhým Čechem, kterému se podařilo vyhrát debutový zápas v UFC. Prvenství si připsal v březnu 2020  David Dvořák (18-3).

• NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

09:05 11:00