Co bude dál?

Procházka zápas s Attilou nechce. Zato s elitou UFC by to roztočil

Jiří Procházka s pásem pro šampiona organizace RIZIN
Zdroj: profimedia.cz
Jiří Procházka s pásem pro šampiona organizace RIZIN
Téma:
MMA

Jiří „Denisa“ Procházka 31. prosince obhájil titul šampiona RIZINU a tím se s japonskou organizací rozloučil. V nedělním streamu probral s fanoušky poslední zápas i své plány do budoucna. Zápas v České republice nebude, samurajova cesta vede do BELLATORU nebo UFC.

Sedmadvacetiletý Procházka (26-3-0) má našlápnuto ke skvělé kariéře. Po působení v japonském RIZINU teď jedná s největšími MMA organizacemi světa. „Musíme rozebrat nabídky jaké jsou. Ale samozřejmě a především, kam jsem mířil od začátku své MMA kariéry, a to do UFC. Je to pro mě větší motivace, než jít do Bellatoru pro titul,“ sdělil šampion své preference.
 

Fanoušci se Jiřího ptali i na možnost zápasit v domácí organizaci OKTAGON a utkat se s vítězem Zápasu století Attilou Véghem (33-9-2). „S Attilou bych nezápasil, je to můj dobrý kamarád. Beru to jinak, než spoustu zápasníků. Pro mě to není… nezáří to pro mě,“ odpověděl Procházka.

Procházka je v současnosti na 13. místě polotěžkých vah (do 93 kg) a před ním jsou už jen zápasníci UFC. Proto logická cesta pro českého samuraje je zamířit právě tam. Byť by domácím fanouškům jeho start na půdě OKTAGONU udělal radost, Jiřího by v jeho kariéře zpomalil.

Kam Procházka zamíří se dozvíme až začátkem března. Ačkoli má nabídky z mnoha organizací, kvůli vazbám na RIZIN musí prvně jednat s BELLATOREM. Tam ho také k titulovému zápasu vyzval stávající šampion Ryan Bader (27-5-1NC).

Nicméně Procházka má na stole nabídku právě i z UFC. Jeho tým by chtěl vyjednat, co nejlepší nástup. „Naše podmínky by byly nezačínat od nuly a mít lepší pozici. Dostat se k zvučnějším jménům a tam to začít zametat,“ řekl na svém streamu Denisa.

Jiřího cesta je stát se tím nejlepším MMA zápasníkem a je připravený se v kleci postavit každé výzvě. Nebojí se ani nejlepšího zápasníka planety. „Kdyby přišla tahle nabídka, tak bych šel do toho. Vítězně s plnou parádou to roztočit,“ okomentoval hypotetickou možnost zápasit s UFC šampionem Jon „Bones“ Jonesem (25-1-1NC).


 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   19:35 21:20
   21:20

   Element (442)

   21:30

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   21:55

   Parkurová Global Champions - Stockholm

   22:50

   NHL: TOP akce základní části

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Házená: GWD Minden - Eulen Ludwigshafen

   20:40 22:05
   22:05

   NBA: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

   00:05

   Element (442)

   00:20

   Rychlá kola (6)

   00:50

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   02:35

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program