Co bude dál?

Procházka zápas s Attilou nechce. Zato s elitou UFC by to roztočil

Jiří Procházka s pásem pro šampiona organizace RIZIN
Zdroj: profimedia.cz
Jiří Procházka s pásem pro šampiona organizace RIZIN
Téma:
MMA

Jiří „Denisa“ Procházka 31. prosince obhájil titul šampiona RIZINU a tím se s japonskou organizací rozloučil. V nedělním streamu probral s fanoušky poslední zápas i své plány do budoucna. Zápas v České republice nebude, samurajova cesta vede do BELLATORU nebo UFC.

Sedmadvacetiletý Procházka (26-3-0) má našlápnuto ke skvělé kariéře. Po působení v japonském RIZINU teď jedná s největšími MMA organizacemi světa. „Musíme rozebrat nabídky jaké jsou. Ale samozřejmě a především, kam jsem mířil od začátku své MMA kariéry, a to do UFC. Je to pro mě větší motivace, než jít do Bellatoru pro titul,“ sdělil šampion své preference.
 

Fanoušci se Jiřího ptali i na možnost zápasit v domácí organizaci OKTAGON a utkat se s vítězem Zápasu století Attilou Véghem (33-9-2). „S Attilou bych nezápasil, je to můj dobrý kamarád. Beru to jinak, než spoustu zápasníků. Pro mě to není… nezáří to pro mě,“ odpověděl Procházka.

Procházka je v současnosti na 13. místě polotěžkých vah (do 93 kg) a před ním jsou už jen zápasníci UFC. Proto logická cesta pro českého samuraje je zamířit právě tam. Byť by domácím fanouškům jeho start na půdě OKTAGONU udělal radost, Jiřího by v jeho kariéře zpomalil.

Kam Procházka zamíří se dozvíme až začátkem března. Ačkoli má nabídky z mnoha organizací, kvůli vazbám na RIZIN musí prvně jednat s BELLATOREM. Tam ho také k titulovému zápasu vyzval stávající šampion Ryan Bader (27-5-1NC).

Nicméně Procházka má na stole nabídku právě i z UFC. Jeho tým by chtěl vyjednat, co nejlepší nástup. „Naše podmínky by byly nezačínat od nuly a mít lepší pozici. Dostat se k zvučnějším jménům a tam to začít zametat,“ řekl na svém streamu Denisa.

Jiřího cesta je stát se tím nejlepším MMA zápasníkem a je připravený se v kleci postavit každé výzvě. Nebojí se ani nejlepšího zápasníka planety. „Kdyby přišla tahle nabídka, tak bych šel do toho. Vítězně s plnou parádou to roztočit,“ okomentoval hypotetickou možnost zápasit s UFC šampionem Jon „Bones“ Jonesem (25-1-1NC).


 

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program