šampion na cestě

Procházka vyrazil pro první vítězství v UFC! Vyhrát chce před limitem

David Chmátal
David Chmátal
1.7. 2020 12:20
Téma:
UFC

Jiří Procházka první červencový den vyrazil na cestu do Abú Zabí, kde jej 11. července čeká UFC premiéra. Český MMA zápasník na letišti Václava Havla krátce promluvil s televizí Nova. Cítí se výborně a jde si pro vítězství.

Procházku čeká na UFC 251 zápas se švýcarským ranařem Volkanem Oezdemirem. Na Zápasnický ostrov ve Spojených arabských emirátech odletěl s jedenácti denním předstihem, ale cestu mu prodlouží dvou denní pobyt na letišti v Londýně, kde musí s týmem vyčkat na výsledky koronavirových testů.


„První dva dny budeme zavřeni v karanténě v Londýně a pak dva dny v Abů Zabí,
“ okomentoval Procházka.Odlety na zápas nejsou pro Procházku nic nového. Posledních pět let kariéry pravidelně létal do Japonska, kde v organizaci RIZIN získal titul šampiona, ale i tak cítí před debutem v UFC lehkou nervozitu.
 

„Bude to určitě něco úplně jiného, ale o to víc mě to těší, že zažijeme něco nového. Nervozita je tu vždy, ale teď se ji snažím přetvořit na takové to: užít si to,“ přiznal zápasník.


Po příletu Jířího čekají mediální povinnosti, zdravotní kontroly a samozřejmě i řada tréninků, ve kterých doladí poslední detaily.
 

„Na místě si dojedu poslední silový trénink a nějakou dynamiku. Všechno už tak do pohody tak, aby to bylo vše připravené k boji,“ prozradil Procházka, co ho čeká v nadcházejícím týdnu.
 

Taktéž v nadcházejícím týdnu musí doladit váhu. Do limitu polotěžké váhy 93 kg mu chybí shodit ještě 6 až 7 kilo. Nicméně pár kilo pro zkušeného zápasníka není žádný problém. Dokonce si před odletem tradičně dopřeje jedno vychlazené pivo.

Procházka dodrží rituál i před odletem na UFC:A jak vidí výsledek zápasu s Volkanem Oezdemirem? V kleci se může stát cokoli, ale český ranař jde za knokautem.
 

„Ať už to bude jakkoliv, budu usilovat o to, abych zápas ukončil před limitem a nenechal ho na bodových rozhodčích,“ řekl o svých plánech Jiří „Denisa“ Procházka.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • KSW 62: Kołecki vs. Szostak

   17:45 20:00
   20:00

   Hokej: Connor McDavid - Fenomén

   20:15

   Hokej: Sportovní originály - Tomáš Plekanec

   20:35

   NHL - akce měsíce

   20:45

   Behaj lesmi - Veľká Fatra

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Dallas - Los Angeles Galaxy

   18:00 19:45
   19:45

   Kolo pro život - Dobříš

   20:00

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Zadov

   20:10

   Sportovní originály - 180 s Karlem Sedláčkem 2

   21:25

   Trumf

   21:35

   World Matchplay Darts 2021

Celý program