šampion na cestě

Procházka vyrazil pro první vítězství v UFC! Vyhrát chce před limitem

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 1. 7. 2020
Téma:
UFC

Jiří Procházka první červencový den vyrazil na cestu do Abú Zabí, kde jej 11. července čeká UFC premiéra. Český MMA zápasník na letišti Václava Havla krátce promluvil s televizí Nova. Cítí se výborně a jde si pro vítězství.

Procházku čeká na UFC 251 zápas se švýcarským ranařem Volkanem Oezdemirem. Na Zápasnický ostrov ve Spojených arabských emirátech odletěl s jedenácti denním předstihem, ale cestu mu prodlouží dvou denní pobyt na letišti v Londýně, kde musí s týmem vyčkat na výsledky koronavirových testů.


„První dva dny budeme zavřeni v karanténě v Londýně a pak dva dny v Abů Zabí,
“ okomentoval Procházka.Odlety na zápas nejsou pro Procházku nic nového. Posledních pět let kariéry pravidelně létal do Japonska, kde v organizaci RIZIN získal titul šampiona, ale i tak cítí před debutem v UFC lehkou nervozitu.
 

„Bude to určitě něco úplně jiného, ale o to víc mě to těší, že zažijeme něco nového. Nervozita je tu vždy, ale teď se ji snažím přetvořit na takové to: užít si to,“ přiznal zápasník.


Po příletu Jířího čekají mediální povinnosti, zdravotní kontroly a samozřejmě i řada tréninků, ve kterých doladí poslední detaily.
 

„Na místě si dojedu poslední silový trénink a nějakou dynamiku. Všechno už tak do pohody tak, aby to bylo vše připravené k boji,“ prozradil Procházka, co ho čeká v nadcházejícím týdnu.
 

Taktéž v nadcházejícím týdnu musí doladit váhu. Do limitu polotěžké váhy 93 kg mu chybí shodit ještě 6 až 7 kilo. Nicméně pár kilo pro zkušeného zápasníka není žádný problém. Dokonce si před odletem tradičně dopřeje jedno vychlazené pivo.

Procházka dodrží rituál i před odletem na UFC:A jak vidí výsledek zápasu s Volkanem Oezdemirem? V kleci se může stát cokoli, ale český ranař jde za knokautem.
 

„Ať už to bude jakkoliv, budu usilovat o to, abych zápas ukončil před limitem a nenechal ho na bodových rozhodčích,“ řekl o svých plánech Jiří „Denisa“ Procházka.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program