velké vítězství

Procházka rozebral svůj UFC debut. Pomohly mu vtípky při zápase

Jiří Procházka o Vánocích
Zdroj: Profimedia
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 17. 7. 2020
Téma:
MMA

Jiří "Denisa" Procházka má za sebou debut v UFC, který skončil vítězně, když tvrdým knokautem uspal Volkana Oezdemira a navrch si odnesl milionový bonus za výkon večera. Nyní Procházka rozebral zápas a zodpověděl na některé otázky, které během zápasu vyvstaly.

Procházka zaujal nejen vítěznou kombinací v druhém kole, po které se jeho soupeř skácel k zemi. Jeho osobitý styl držení těla, "nabíjení pravačky", a nezvyklé pohyby donutily nejednoho fanouška zeptat se Proč? Denisa na tuto otázku odpověděl na svém youtubovém kanále a popsal i další momenty ze zápasu.


Občasné zvláštní pohyby jsou pro Procházku rozptýlením, které mu pomáhá udržet se v zápase. "Na jednu stranu ten boj beru smrtelně vážně, ale na druhou stranu mi ta celá situace, ta šou, přijde srandovní," prozradil český bojovník."Dokážu se nad to povznést, že si tam udělám cokoliv, někdy až vtípek. Je to takové odlehčení, abych to nebral až tak vážně. A neřeknu si to jen v mysli, ale udělám i třeba nějaké gesto nebo promluvím. A to všechno tvoří můj styl a bez toho by to nebylo ono," vysvětlil svá neobvyklá gesta při zápase.Diváky také zaujalo jeho nezvyklé držení rukavice u pasu. "Udržuji tím v sobě ten oheň natlakovanej takovým způsobem, že jsem schopný s ním kdykoliv vystřelit dopředu," popsal další ze svých nezvyklých prvků.V prvním kole to byl Oezdemir, kdo měl navrch. "Po tom prvním kole jsem ji řekl 'Musím něco změnit'," nastínil své pocity po pěti minutách boje. "Pusť to, co bylo a jdi znovu a svěže, ale s jiným přístupem," řekl si mezi koly. Od trenéra si vzal hlavně slovo "lehkost" a právě s tou přišla Procházkova výhra. Nejdřív nízký kop, poté vysoký a následná kombinace poslala Oezdemira k zemi.

Takto se zrodila Procházkova výhra nad Oezdemirem:Výhra katapultovala Procházku na osmé místo polotěžké váhovky a vypadá to, že Denisu čeká ještě zářná budoucnost v UFC.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

   18:25 20:30
   20:30

   Major League Soccer Highlights (7)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Covington vs. Woodley

   16:45 18:55
   18:55

   Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

Celý program