Ze soukromí Exkluzivní rozhovor

Procházka naletěl lichvářům: Tolik jim dluží! Půjčili si i další hokejisté

Téma:

Stal se čtyřikrát mistrem světa, vyhrál olympiádu v Naganu a je i českým šampionem. Na to všechno má bývalý hokejista Kladna, Vsetína, Omsku či Toronta Martin Procházka krásné vzpomínky. Už nějakou dobu ale řeší problém, do kterého se dostal kvůli lichvářům. Kolik skutečně dluží peněž? Kolik dalších sportovců v tom je také namočených? A prodal kvůli tomu medaili z Nagana? Na vše Procházka odpověděl v exkluzivním rozhovoru pro televizi Nova.

Vše se v médiích řeší až teď, ale ten problém už nějakou dobu trvá. "Částku jsem si půjčil asi před čtyřmi roky, ale až od letošního jara řeším všechny ty problémy," uvedl Procházka. Ten si půjčil proto, jelikož potřeboval rychle peníze na nový dům. "Majitel toho domu nechtěl čekat a tak jsem jednal rychle," vysvětlil v rozhovoru.

 

 

Martin Procházka odmítá, že by dlužil 18 milionů, jak uvádí některá média. "Půjčil jsem si okolo 4,5 milionu. Splatil jsem z toho přes dvě třetiny. Potom jsem těm lidem, kterým jsem na začátku věřil, řekl, že aktuálně nemohu celou část doplatit, ale oni řekli, že počkají. Pak ale lichvářskými způsoby přidávali úroky a pokuty," pokračoval bývalý útočník. Ten se od zmíněných lidí dozvěděl, že má zaplatit nesmyslnou sumu. "Tolik jsem ani neměl. Měli to dobře promyšlené a já naletěl. Teď proti tomu bojuji a chci očistit své jméno," zdůraznil Procházka.

 

Procházka, který s hokejem skončil v roce 2012 a aktuálně je trenérem druholigových Řisut, není prý v existenčních potížích. "Po psychické stránce to ale těžké je. Já však vždycky bojoval a bojovat budu v téhle věci i nadále," ujišťuje. "Je to nepříjemnější v tom, že se to dostalo do médií. Tím to ohrožuje i moji rodinu," mrzí ho.

 

GALERIE: Martin Procházka se topí v dluzích

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Martin Procházka

 

Někteří novináři přišli s tím, že kvůli dluhům Procházka prodal medaili z Nagana, která se objevila v internetové dražbě za 1,2 milionu. "Je možné, že je to moje medaile. Já ji však prodal svému dobrému známému a nikoliv obchodníkům. Tu medaili však nemám už rok a čtyři měsíce," řekl Procházka s tím, že se medaile nezbavoval kvůli finančním trablím, ale proto, že o ni stál jeho kamarád, který ji chtěl do své sbírky.

 

Šestačtyřicetiletá hokejová legenda však není v problémech sama. Skupině lichvářů z Kladenska prý dluží více sportovců. "Nebyl jsem jediný hokejista, který si od nich půjčil. Vím o dalších, ale jmenovat je samozřejmě nebudu. Znám i lidi, kteří jsou z mimosportovního prostředí a v této souvislosti jsou na tom ještě hůř, než já. Chci před těmi lidmi ostatní varovat a také je motivovat k tomu, aby proti nim bojovali tak jako já," dodává Procházka, který už s právním zástupcem podal na skupinu lichvářů trestní oznámení.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

   13:15

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • RunTour - Olomouc

   10:45 11:00
   11:00

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

   15:55

   Ötztal Cycle Marathon - 40 year anniversary

Celý program