budoucí zápas

Procházka mu nebyl dost dobrý, teď se chce Rakič svézt na jeho slávě

Aleksandar Rakič a Jiří Procházka
Zdroj: Profimedia
Aleksandar Rakič a Jiří Procházka
Jiří Průša
Jiří Průša
6.5. 2021 9:56
Téma:
MMA

Když loni na podzim sháněl český MMA zápasník Jiří Procházka soupeře, Aleksandar Rakič ho odmítl. Nyní je ale Procházka největší hvězdou UFC uplynulých dní a rakouský bijec otočil - duel s "Denisou" je to jediné, co chce.

"Bylo to od něj (Procházky) skvělé představení," hodnotil Rakič poslední Procházkův zápas v rozhovoru pro MMA Junkie. "Knokautoval Reyese. Teď je hlavní uchazeč o titul a tento souboj s Jiřím dává smysl," uvedl Rakič, jenž naposledy zvítězil na body nad Thiagem Santosem.

 

"Tenhle souboj s Jiřím dává největší smysl a Glover (Teixeira) bude zápasit s Janem (Blachowiczem) v září. Kdo jiný se teď utká s Jiřím, když ne já? Kdo?" ptal se 29letý ranař.

 

"Každý měl ten jeden zápas, který prostě nebyl zábavný a při mém posledním souboji se Santosem jsme věděli, že on je nebezpečný z protiútoků, takže jsem byl trochu trpělivý se svými útoky, protože on je divoký při těch kontrech. To je důvod, proč to byl takový zápas, ale výhra je výhra," popsal své poslední vítězství, které, narozdíl od Procházkovy show zakočené perfektním loktem, mnoho rozruchu nevzbudilo.

 

Hvězdou polotěžké váhy je nyní Procházka, lidé mluví o jeho netradičním stylu, jeho ukončeních, a dokonce i o účesu, takže Rakič se dostal na druhou kolej. Přitom když loni po vítězném debutu sháněl český samuraj soupeře, pro Rakiče nebyl dost dobrý.

 

"Slyšel jsem, že chlápek z České republiky chce se mnou zápasit. Neohlížím se zpět, můj zrak je upřen na titul. Možná tě proti mně nechám otestovat své schopnosti někdy v budoucnosti," vzkázal v říjnu Procházkovi, teď však o souboj s ním žádá a věří si na něj.

 

"Neviděl jsem od něj mnoho grapplingu a wrestlingu, viděl jsem je jen v posledním zápase. V jeho hře vidím díry. Je neortodoxní a vy se musíte s tím neortodoxním stylem vypořádat a já myslím, že jeho styl mi sedne perfektně, protože když jsem v oktagonu, jsem ledově klidný a za každou chybu, kterou udělá, zaplatí," zhodnotil sebevědomě své šance.

 

Rakič si věří, že potrestá Procházkovu chybu knokautem, a pokud ne, bude chtít zápas rozhodnout na zemi nebo u pletiva, kde vidí svou převahu nad "Denisou".

 

Jiří Procházka po výhře nad Dominickem Reyesem poskytl exkluzivní rozhovor pro Nova Sport:

 

Zápasník s přezdívkou "Raketa" dokonce navrhl možný termín jejich zápasu. "Pokud to UFC bude chtít uskutečnit v září na stejné kartě jako jsou Jan s Gloverem, tak to bude pro naši divizi jen dobře. Je to na UFC, jak to oni chtějí. Okolo Jiřího je teď velký humbuk a já tomu rozumím. On odvedl skvělou práci, ale někdo ten humbuk musí zastavit," pronesl sebevědomý Rakušan.

Anketa

Měl by se Procházka utkat s Rakičem?

Hlasovalo 1078 lidí.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   17:35 19:20
   19:20

   NHL News

   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:30

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

   22:00

   Racing magazine (4)

 • Nova Sport 2

  • Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   18:55 19:20
   19:20

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021 Dokument o extrémních sportech

   19:50

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (3)

   20:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   22:00

   Házená: Eulen Ludwigshafen - THW Kiel

   23:25

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

Celý program