Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nba dva giganti

Proč Warriors vládnou NBA? Díky Barce, říká basketbalový Messi

Stephen Curry a Lionel Messi
Zdroj: Profimedia / instagram

Že má nejlepší basketbalová soutěž daleko k evropskému špičkovému fotbalu? Omyl! Za úspěchem basketbalistů Golden State totiž prý stojí i fotbalisté Barcelony. Aspoň podle slov lídra Warriors Stephena Curryho, kterému někteří přezdívají "basketbalový Messi".

Warriors od začátku sezóny odhodlaně kráčí za dalším titulem pro šampiony NBA, na kontě mají už řadu rekordů a už teď se nesmazatelným zlatým písmem zapsali do kroniky zámořského basketbalu.

 

Barcelona zase drží fotbalové žezlo. Ve španělské La Lize se na záda Messiho a jeho spoluhráčů koukají druzí fotbalisté madridského Atlética z úctyhodné vzdálenosti devíti bodů,parta kolem Cristiana Ronalda je osm kol před koncem ještě o bod zpět. Jako nůž máslem projíždí Barcelona i Ligou mistrů, kde si naposledy smlsla na Arsenalu a těší se na čtvrtfinálové španělské derby právě proti Atléticu.

 

A právě u borců v červeno-modře pruhovaných dresech nachází Curry a spol. inspiraci. "Kouč Kerr nám ukázal nějaké filmy o fotbalových velikánech, zejména o Lionelu Messim, Barceloně a o tom, jak hrají," poodkryl zákulisí nejúspěšnějšího basketbalového klubu Stephen Cury, s průměrem třicet bodů na zápas nejlepší hráč letošního ročníku.


"Právě jejich styl hry, to, jak přistupují ke každému zápasu a jak skórují. Ve spoustě věcí vycházíme z jejich hry," přiznal Curry inspiraci od fotbalistů z Camp Nou. Vyjádřil se i k nadcházejícímu El Clásicu, osmadvacetiletý basketbalista je přesvědčený o výhře Barcelony. "Zničí je jako posledně, jsem si jistý, že znovu vyhrají," narážel přesvědčený Curry na potupnou porážku 0:4, kterou Barca uštědřila Realu v listopadu.

 

Není to přitom poprvé, co basketbalový mág z Oaklandu projevil sympatie k argentinskému míčovému virtuosovi. Už v prosinci loňského roku daroval Messimu svůj dres s podpisem a číslem třicet u příležitosti pokoření mety třiceti milionů fanoušků na Instagramu.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 14:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   14:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   14:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   15:00

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

 • Nova Sport 2

  • 12:00 14:05

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   14:05

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

Celý Program