Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

jak to bylo Proč to nedopadlo

Proč padl Trezeguet? Problém byl česká liga, ne Slavia, říká Tvrdík

Trezeguet a Mohammed Salah
Zdroj: Profimedia
Trezeguet a Mohammed Salah

Jaroslav Tvrdík má povídání o Slavii rád. V Česku a možná ani nikde ve světě možná není otevřenějšího šéfa klubu. Tvrdík komentuje dění na svém twitteru, občas i nečekaně prozradí sestavu a nyní hodně otevřeně promluvil třeba i o neuskutečněném přestupu egyptského reprezentanta Trezegueta.

Web Slávistické noviny vydal podcast s povídáním o aktuálním dění ve Slavii. Přišla řeč i na předsezonní posily včetně neuskutečněného přestupu Mahmouda Ahmeda Ibrahima Hassana, který je známý pod jménem Trezeguet.


Egypťan byl podle Jaroslava Tvrdíka několikrát v Praze a podmínky, které mu Slavia nabízela, se mu líbily. Dokonce už měl projít i lékařskou prohlídkou. Tak proč to nedopadlo?


„Transfer nekrachl na fotbalové neprofesionalitě. Já myslím, že se mu Slavia líbila, on osobně by do Slavie šel. Ale musím říct, že doplácíme na pověst české ligy. On s námi nejednal o vyšší nabídce, o výši platu, byl s tím spokojený. Problém byl, že mu zavolal předseda egyptského svazu a řekl mu, že Česko pro něj do budoucna není dobrá volba, počkej si na větší klub,“ vyprávěl Jaroslav Tvrdík.


Šéf fotbalové Slavie prý ale věří se jednou vrátí a třeba se podaří přestup domluvit. „Řada spoluhráčů, i největších hvězd z reprezentace, mu říkala, že má na víc, ať jde jinam. V jeho hlavě, v jeho rodině a okolí byl pod obrovským tlakem jít do většího klubu, a to jsme neuměli překonat. Ale on ten transfer nezrušil, spíš ho odložil,“ tvrdí Jaroslav Tvrdík.


Trezeguet je v současné době hráčem turecké Kasimpasy, kde začne zřejmě i novou sezonu.
 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program