přiznal se v rozhovoru

Proč není Chabib jako McGregor? Peníze ho nezkazily ze dvou důvodů

Chabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia
Téma:
MMA

Chabib Nurmagomedov se vrací do UFC, aby rozšířil svoji sérii vítězství. Zatímco jeho poslední soupeř Conor McGregor je v poslední době skloňován spíše se skandály, o rodákovi z Dagestánu nebylo celý rok takřka slyšet. Čím to je, prozradil v rozhovoru přímo z Abú Zábí, kde se už připravuje na sobotní zápas.

Ano, všichni si určitě pamatují Chabibovo běsnění poté, co v loňském roce McGregora v oktagonu seřezal a donutil ho souboj odklepat. Nicméně ani předtím, ani potom na sebe neporažený šampion nijak zvlášť neupozorňuje.
 

Chabib po zápase s McGregorem vyskočil z klece a rozpoutal hromadnou bitku:

Prostě celý rok trénuje, maximálně se na svých cestách po světě vyfotí s fanoušky a dál si jede to svoje. To jeho nepřítel číslo jedna McGregor stihl rozjet alkoholový byznys, rozflákat fanouškovi telefon a skončit v policejní cele, nebo napadnout výrazně staršího chlapíka v hospodě.

"Ukazuje tím, jak je vlastně slabý," myslí si Chabib o McGregorových excesech a vysvětluje, jaké jsou mezi nimi rozdíly. "Nemám ho rád. Mlátí staré lidi. Pomátl se," hodnotí horkokrevného Ira.

ZDE si můžete pustit celý rozhovor s Chabibem:

"Peníze vás změní a musíte se ovládat. Ovládat své emoce a své jednání. Najednou jste hvězda, nejlepší zápasník na světě, takže když někoho udeříte, můžete ho klidně zabít," upozorňuje Chabib.

"Peníze a sláva, to jsou dvě skoro stejné věci," přemítá zápasník, který ve své profesionální MMA kariéře zatím nenašel přemožitele. Když se ho pak reportér zeptal, jaktože jeho peníze nezměnily, dlouze přemýšlet nemusel.

"Přemýšlím o náboženství. Náboženství mi s tímto hodně pomáhá, to je na první místě. A hned na druhém místě jsou moji rodiče a všechno, co pro mě udělali," prozradil svůj návod na to, jak žít spokojený život bez skandálů i jako jedna z největších hvězd UFC.


Chabib se do UFC vrací po téměř roční pauze, kdy si odpykával devítíměsíční trest za hromadnou bitku z Las Vegas. Jak se mu bude dařit v souboji s Dustinem Poirierem můžete sledovat v sobotu 7. září na stanici Nova Sport 2, nebo přes videoportál VOYO.

Související témata:
mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 01:30

   Rychlá kola (2)

   01:30

   Caro North - Expedition Antarctica

   02:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 00:50 01:05

   Marek Hyka - Hlavou dolů (5)

   01:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

Celý Program