Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.1. 2017 12:21
video velká odvaha

Proč Juventus mění logo? Nedvěd vše vysvětluje ve své zpovědi

Pavel Nedvěd a Juventus
Zdroj: YouTube.com
Pavel Nedvěd a Juventus

Fotbalový svět je v šoku. Stará dáma přestává být starou dámou. Ano, Juventus Turín se mění a představil nové moderní logo. Pavel Nedvěd, který vizuál představil, se rozplývá a s ním i Gigi Buffon. Ale i přesto fandové černobílého klubu zůstávají v rozpacích.

 Juventus je klub s úžasnou tradicí, dvaatřicetkrát vyhrál italskou ligu, dvakrát Ligu mistrů. V jeho dresu hrávaly skvělí fotbalisté, výčet jen těch největších jmen je obrovský: Omar Sivori, Dino Zoff, Paolo Rossi, Michel Platini, Roberto Baggio, Zinedine Zidane, Alessandro Del Piero... A samozřejmě také Pavel Nedvěd nebo Gigi Buffon.


A tak když v úterý spatřil světlo světa nový vizuál a fanoušci se dozvěděli o rebrandingu tradičního klubu, strhla se mela. Jakoby se hokejové Toronto vzdalo znaku s javorovým listem nebo Slavia by přestala být sešívaná...


Minimalistické logo, písmeno "J" vyobrazené v černobílých pruzích ale právě Pavel Nedvěd i Gigi Buffon hájí.


"Když jsem byl dítě, ani jsem si nedokázal představit, že bych mohl hrát za Juventus. Byl to příliš vzdálený sen," přesně takhle začíná zpověď Pavla Nedvěda při představování nového loga "Staré dámy". Jeho slova ale v dalších větách gradují.


"Jsme rodina s obrovskou vůlí vyhrávat, máme touhu vždy skončit první a zlepšovat se. Tohle rodinné prostředí nás nutí vždy dopředu. Chceme se vyvíjet, zlepšovat a dělat věci jinak," říká ikona česká fotbalového Juventusu.


"Fotbal je o myšlení, jak být lepší, jak porážet soupeře. Dostat se k míči vždy dřív než rival. To dává týmu výhodu a nakonec umožňuje vyhrávat zápasy," vypráví Pavel Nedvěd.

110

GALERIE: Nové logo Juventusu? Lidé z něj mají dobrý den a dělají parodie!

Zdroj: Twitter

Nové logo Juventus Turín

Hodnocení:


Logo, které on sám odprezentoval je opravdu revoluční. Minimalistické, rušící staré zvyky, možná i neuctivé k tradici, budované téměř 120 let. Ano, Juventus 1. listopadu oslaví kulaté výročí založení klubu. A právě k tomuto datu směřuje i nová značka.

Pavel Nedvěd a Juventus
Zdroj: Profimedia Pavel Nedvěd a Juventus

"Je to skvělý nápad. To byla první věc, kterou jsem si pomyslel. A pak, když jsem opravdu poprvé viděl to "J", byl jsem v úžasu. Moc se mi to líbilo," končí svou zpověď Grande Paolo.


Nezůstal ale sám. Podporu nového loga vyjádřil i fenomenální Gigi Buffon. "V minulosti byl Juventus hlavně italským klubem, až v posledních desítkách let se stává globální značkou," naznačuje současný kapitán týmu.

Gianluigi Buffon
Zdroj: Profimedia Gianluigi Buffon

"Rozhodli jsme se udělat věci, za které myslím budeme v budoucnu odměněni. Nežijeme jen sportem a Juventus není jen fotbal, zasahuje do různých aspektů našeho života. Ta změna loga vše vyjadřuje. Je tak globální..." říká Buffon.


Ikony Juventusu zároveň věří, že první vlna negativních reakcí se rychle odplaví. Tenhle slavný klub opravdu ukázal odvahu...

ram TN.cz