Publikováno 12. 10. 2018
video tréninky z dětství

Proč ho nikdo ještě neporazil? Takhle se Khabib pral s medvědem

Khabib Nurmagomedov
Zdroj: Instagarm/ You Tube
Khabib Nurmagomedov

Proč je Khabib tak silný? Proč ještě nikdy s nikým v kleci neprohrál? Je za tím dřina, talent, dril jeho otce, ale i zkušenost z mládí. Jako osmiletý se tenhle kluk z Dagestánu pral s medvědem!

Ta story je poměrně známá, ale při příležitosti vítězství Khabiba v duelu s Conorem McGregorem je možná dobré jí připomenout.


Khabib se věnoval bojovým sportům od mládí. Ať už to bylo sambo nebo judo, bylo to jedno, prostě se uměl prát. A dobrý byl i díky tomu, že měl úžasného sparingpartnera. Nikoho jiného než medvěda!


Internetem letí video, kterak se jako osmiletý pere s medvídětem. A věřte, že to Khabibovi dalo spoustu zkušeností i síly.


"Táta chce vždycky vidět, čeho je jeho syn schopný,“ vzpomínal otec Khabiba na souboje s tvorem, ze kterého by jiní měli respekt. “Možná je škoda, že tehdy nebylo nic zajímavějšího. Ale nakonec to byla docela solidní zkouška charakteru a víc než trénink,“ říká Abdulmanap Nurmagomedov, bývalý zápasník, trenér i válečný veterán.

Khabib Nurmagomedov a medvěd
Zdroj: Instagram Khabib Nurmagomedov a medvěd

Na souboje s medvědem dodnes Khabib vzpomíná a chlupáče dnes považuje za jednoho z nejlepších kamarádů. A na fotkách, které zveřejnil na svém instagramu je i zřejmé, kolik času uplynulo, vždyť medvěda přerostl.

 

ram TN.cz