Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Muž z oceli

Proč Chabiba nikdo neporazil? Dagestánec ukázal drastický trénink

Chabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia

28 zápasů, 28 výher. Chabib Nurmagomedov má ve světě MMA neuvěřitelnou bilanci, stojí ale za ní tvrdý a občas až drastický trénink. Kolik dřiny za jeho úspěchy stojí ukázal i jeho kamarád na Instagramu.

Chabib je v oktagonu k neporažení. Nevyzrál na něj ani jeden z jeho 28 soupeřů a mluví se o tom, zdali se to někdy někomu vůbec podaří. Dagestánec je ohromně silný v boji na zemi a když tam svého soupeře dostane, často ho tam i ukončí. To se stalo i v posledních dvou zápasech, kdy donutil odklepat Conora McGregora a téměř po roce i Dustina Poiriera.


Co ale stojí za tak úspěšnou érou jedenatřicetiletého bojovníka? Jednoznačně tvrdý a občas až drastický trénink. Už když byl Chabib malý kluk, nechal ho jeho otec bojovat s medvědem.

A přírodu vyzval i tentokrát, když ve studeném říjnu neváhal skočit do ledové řeky a plavat proti proudu. Zatímco s medvědem to byl vyrovnaný boj, silný proud řeky Sulak byl nad jeho síly a odnesl ho o pár metrů níže. 


„Tvrdá práce a obětavost od šampiona. Dneska byla velká zima, jemu je to ale jedno. Voda byla opravdu ledová, zkusil jsem do ní dát nohu a málem mi zmrzl zadek. Tony, jsi v maléru,“ vzkázal na Instagramu možnému soupeři Chabiba jeho kamarád.


Právě Tony Ferguson se s největší pravděpodobností stane dalším protivníkem neporaženého Orla z Dagestánu. Podle kanadského novináře zaměřeného na MMA Ariela Helwaniho dojde k titulovému zápasu v březnu nebo dubnu příštího roku. A očekává se, že k boji dojde buď v brooklynském Barclays Center, nebo slavné Madison Square Garden.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

   12:00

   Element (400)

   12:15

   UFC Reloaded (1)

   13:10

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Champion of Champions 2019

Celý Program