Muž z oceli

Proč Chabiba nikdo neporazil? Dagestánec ukázal drastický trénink

Chabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia
Téma:
UFC

28 zápasů, 28 výher. Chabib Nurmagomedov má ve světě MMA neuvěřitelnou bilanci, stojí ale za ní tvrdý a občas až drastický trénink. Kolik dřiny za jeho úspěchy stojí ukázal i jeho kamarád na Instagramu.

Chabib je v oktagonu k neporažení. Nevyzrál na něj ani jeden z jeho 28 soupeřů a mluví se o tom, zdali se to někdy někomu vůbec podaří. Dagestánec je ohromně silný v boji na zemi a když tam svého soupeře dostane, často ho tam i ukončí. To se stalo i v posledních dvou zápasech, kdy donutil odklepat Conora McGregora a téměř po roce i Dustina Poiriera.


Co ale stojí za tak úspěšnou érou jedenatřicetiletého bojovníka? Jednoznačně tvrdý a občas až drastický trénink. Už když byl Chabib malý kluk, nechal ho jeho otec bojovat s medvědem.

A přírodu vyzval i tentokrát, když ve studeném říjnu neváhal skočit do ledové řeky a plavat proti proudu. Zatímco s medvědem to byl vyrovnaný boj, silný proud řeky Sulak byl nad jeho síly a odnesl ho o pár metrů níže. 


„Tvrdá práce a obětavost od šampiona. Dneska byla velká zima, jemu je to ale jedno. Voda byla opravdu ledová, zkusil jsem do ní dát nohu a málem mi zmrzl zadek. Tony, jsi v maléru,“ vzkázal na Instagramu možnému soupeři Chabiba jeho kamarád.


Právě Tony Ferguson se s největší pravděpodobností stane dalším protivníkem neporaženého Orla z Dagestánu. Podle kanadského novináře zaměřeného na MMA Ariela Helwaniho dojde k titulovému zápasu v březnu nebo dubnu příštího roku. A očekává se, že k boji dojde buď v brooklynském Barclays Center, nebo slavné Madison Square Garden.

hp TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dominik Kubalík - hvězdný nováček

   20:45 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Finálová série Stanley Cupu 2010

   23:05

   Element (414)

   23:15

   Večerní sportovní noviny

   23:20

   Finále Východní konference NHL 2019

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   20:00 23:00
   23:00

   Karel Sedláček – První profesionál

   23:10

   World Darts Championship 2019

   02:00

   Andrea Dovizioso - Neohrožený

   09:00

   Tipsport Premier League 2020

   11:30

   Sportovní originály - 180 se Stephenem Buntingem

Celý program