hokej to se to sešlo

Problémy hokejových Pardubic: Kokain i zakázaná návštěva sudích

Petr Čáslava a Dušan Salfický
Zdroj: Profimedia
Petr Čáslava a Dušan Salfický
Téma:

Konečně! O hokejových Pardubicích se zase začíná pořádně mluvit. Slavný klub, jehož barvy hájily legendy jako Martinec, Šťastný či Janecký, je ale tentokrát spojován s pořádnými skandály. Ať už s kokainovou aférou nebo chováním manažera, který si dovolil o třetině vstoupit do kabiny rozhodčích.

Dlouhá léta mají vyprodanou arénu a i fanoušky, kteří patří k nejvěrnějším. V Pardubicích se chodí na hokej i když se nedaří. Jenže nyní Dynamo hodně hazarduje se svou pověstí. Řeší se dva opravdu velké skandály.


Už před pár měsíci vyšlo najevo, že klubová ikona a bývalý reprezentační obránce i mistr světa Petr Čáslava čelí velkému problému. Policejní hlídka ho měla zastavit, když řídil svůj vůz pod vlivem návykových látek. Mělo se jednat o kokain.


Vše měla potvrdit analýza vzorku, na kterou se čeká několik měsíců. A protože se přiblížila doba jejího zveřejnění, začíná být v Pardubicích nervozita. V kuloárech se mluví o tom, že testy dopadly pro hokejistu špatně… V klubu to ale zatím nikdo nepotvrdil a když se novináři ptali sportovního manažera Dušana Salfického, tak ten odmítl, že by se případné další problémy týkaly ještě někoho z klubu.


Jenže v uplynulém týdnu přišla ještě jedna událost. Nervy povolily i samotnému Dušanovi Salfickému. Při utkání s Plzní se dopustil nevídané věci. Před poslední třetinou za nerozhodného stavu 2:2 měl dojít do šatny rozhodčích a seřvat arbitry zápasu.


Nepomohlo to, Dynamo nakonec prohrálo 2:3 po nájezdech. Navíc pro Pardubice tento prohřešek řešila i disciplinární komise. Klub bude muset uhradit 30 tisíc korun. V hokejovém prostředí se mluví o to, že je to hodně nízká částka.


Tak jako tak, hokejové Pardubice nyní spíš bojují o zachování kreditu. Tyto aféry mohou stát klub spoustu fanoušků.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   16:00 17:45
   17:45

   Element (417)

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

   18:05

   NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

 • Nova Sport 2

  • RunTour - Ostrava

   16:45 16:55
   16:55

   Nova Cup - Most

   17:05

   UFC Countdown: Usman vs. Masvidal

   17:55

   UFC Reloaded (40)

   18:35

   NBA - Vychytralé akce

   19:00

   NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

Celý program