hokej to se to sešlo

Problémy hokejových Pardubic: Kokain i zakázaná návštěva sudích

Petr Čáslava a Dušan Salfický
Zdroj: Profimedia
Petr Čáslava a Dušan Salfický

Konečně! O hokejových Pardubicích se zase začíná pořádně mluvit. Slavný klub, jehož barvy hájily legendy jako Martinec, Šťastný či Janecký, je ale tentokrát spojován s pořádnými skandály. Ať už s kokainovou aférou nebo chováním manažera, který si dovolil o třetině vstoupit do kabiny rozhodčích.

Dlouhá léta mají vyprodanou arénu a i fanoušky, kteří patří k nejvěrnějším. V Pardubicích se chodí na hokej i když se nedaří. Jenže nyní Dynamo hodně hazarduje se svou pověstí. Řeší se dva opravdu velké skandály.


Už před pár měsíci vyšlo najevo, že klubová ikona a bývalý reprezentační obránce i mistr světa Petr Čáslava čelí velkému problému. Policejní hlídka ho měla zastavit, když řídil svůj vůz pod vlivem návykových látek. Mělo se jednat o kokain.


Vše měla potvrdit analýza vzorku, na kterou se čeká několik měsíců. A protože se přiblížila doba jejího zveřejnění, začíná být v Pardubicích nervozita. V kuloárech se mluví o tom, že testy dopadly pro hokejistu špatně… V klubu to ale zatím nikdo nepotvrdil a když se novináři ptali sportovního manažera Dušana Salfického, tak ten odmítl, že by se případné další problémy týkaly ještě někoho z klubu.


Jenže v uplynulém týdnu přišla ještě jedna událost. Nervy povolily i samotnému Dušanovi Salfickému. Při utkání s Plzní se dopustil nevídané věci. Před poslední třetinou za nerozhodného stavu 2:2 měl dojít do šatny rozhodčích a seřvat arbitry zápasu.


Nepomohlo to, Dynamo nakonec prohrálo 2:3 po nájezdech. Navíc pro Pardubice tento prohřešek řešila i disciplinární komise. Klub bude muset uhradit 30 tisíc korun. V hokejovém prostředí se mluví o to, že je to hodně nízká částka.


Tak jako tak, hokejové Pardubice nyní spíš bojují o zachování kreditu. Tyto aféry mohou stát klub spoustu fanoušků.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:20 01:05

   NHL: Pittsburgh Penguins - Montreal Canadiens

   01:05

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NBA – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 01:00 01:50

   Magazín Evropské ligy (6)

   01:50

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

   03:35

   NHL: Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers

   09:00

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

   10:45

   NBA – akce měsíce

   11:00

   Házená: HC Erlangen - SC DHfK Leipzig

Celý Program