Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

otazníky co se za tím skrývá?

Problém Kanga? Nehoda, doklady a místo generálky Sparty let domů

Guelor Kanga
Zdroj: Profimedia
Guelor Kanga

Sparta v přípravě nepřesvědčila. Generálka skončila prohrou 1:2 s průměrným polským týmem Zaglebie Lubin a fanoušci Letenských mluví o tom, že hodně chyběla práce Guelora Kangy. Podivné. Jak to, že tenhle středopolař poslední přípravu nehrál?

Není v tom nějaký zádrhel? To napadne každého sparťana, když se podívá na instagram Guelora Kangy v den posledního přípravného zápasu. Na instastories hvězdného záložníka je fotka z letiště: čas 06:41, Česko – Gabon.

Guelor Kanga avizuje svůj odlet
Zdroj: Instagram Guelor Kanga avizuje svůj odlet

Tuhle záhadu Sparta vysvětlila před začátkem zápasu s Lubinem následně: „Guélor Kanga do zápasu nezasáhne kvůli zdravotním problémům, i proto dostal svolení odcestovat domů vyřídit si nové cestovní doklady,“ stálo na klubovém twitteru.


Pravda je taková, že gabonský středopolař zdravotní trable měl. Daleko víc se ale mluvilo o jeho nešťastní bouračce na letišti. Kanga prostě poslední týdny zažívá víc starostí než radostí.
Sparťanští příznivci se přitom těšili na novou záložní řadu Stanciu – Kanga – Ristič. Jenže africký prvek zatím chybí. A kdoví, jestli je jediným problémem zranění a doklady.

Sparťanští příznivci se přitom těšili na novou záložní řadu Stanciu – Kanga – Ristič. Jenže africký prvek zatím chybí. A kdoví, jestli je jediným problémem zranění a doklady.


Fanoušci si totiž také stačili všimnout, že Kanga v poslední době začal na svém instagramu sdílet i fotky z bývalého působiště v Crvene Zvezdě Bělehrad. V Srbsku ho prostě milovali, tam byl za Boha. Ve Spartě zatím tolik slávy ještě nezažil.


A navíc se ve fórech sparťanských fanoušků objevují i podivné zprávy o Kangově údajné problémovosti.


Snad to není pravda a Guelor Kanga bude v nové sezoně oporou Sparty. Nejen ona, ale celá česká fotbalová liga borce jeho kvalit potřebuje.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: Füchse Berlín - Rhein-Neckar Löwen

   12:35

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

 • Nova Sport 2

  • 03:05 05:35

   NBA: Golden State Warriors - Portland Trail Blazers

   09:00

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   10:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   11:15

   FIVB Beach Volleyball – Jinjiang

   13:00

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   14:45

   Barcelona Spartan Race

Celý Program