jeden z nejlepších

Přiznání Rafaela Nadala: Svým rivalům jednu věc závidí

Rafael Nadal
Zdroj: Profimedia
Rafael Nadal
Jiří Průša
Jiří Průša
8.7. 2020 15:26
Téma:

Rafael Nadal je bezpochyby jedním z nejlepších tenistů současnosti i celé historie sportu. Především jeho antuková dominance je neuvěřitelná, French Open vyhrál již dvanáctkrát. Spolu s Rogerem Federerem a Novakem Djokovičem patří k hrajícím legendám tenisu, ale přiznal, že jednu věc svým rivalům závidí.

Kdyby Rafaelu Nadalovi v jeho osmnácti letech někdo řekl, že v 34 letech bude mít na kontě 19 grandslamových vítězství, asi by si mladý Španěl klepal na čelo, v té době totiž se čtrnácti tituly držel rekord Pete Sampras. O to méně uvěřitelně by znělo, že ani oněch 19 triumfů nebude rekordních, ale Roger Federer jich už skutečně má 20.


Snová Nadalova kariéra stále není u konce a Federera stále může překonat, jenže na záda mu také dýchá se 17 grandslamy Novak Djokovič, který navíc letošní rok odstartoval v parádní formě.


Nadal může být na svou kariéru právem hrdý, vždy bude vnímán jako jeden z nejlepších, a to musel o tituly bjovat s velikány Federerem a Djokovičem. V rozhovoru pro televizi CBS Rafa prozradil, že jednu věc ale svým rivalům závidí."Ano, občas jim závidím. Je pravda, že museli čelit méně zraněním, než jsem čelil já," přiznal Nadal. Tomu byla mnohdy kvůli jeho agresivnímu stylu předvídána krátká kariéra, ale Nadal je stále plný sil a na žebříčku ATP je jen těsně za Djokovičem na druhém místě."Mnoho let mi lidé říkali, že kvůli tomu, jak hraji, tak nebudu mít moc dlouhou kariéru. Ale hele, já jsem stále tady," uvedl 34letý tenista. Těžko říct, kolik grandslamů by získal nebýt tolika zranění, ale o to větší odhodlání ukazuje, že i přes zdravotní problémy dokáže stále bojovat o tituly a zdraví mladíci na něj pořád ztrácejí.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program