Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 11. 2018
skandální proč to udělal?

Přiznání komise rozhodčích: Sudí odmítl video a pomohl Plzni!

Zbyněk Proske a fotbalisté Plzně
Zdroj: Profimedia
Zbyněk Proske a fotbalisté Plzně

Fotbaloví fandové dozvěděli verdikt komise rozhodčích, která potvrdila, že sudí Zbyněk Proske doslova zařízl ostravský Baník v duelu s Viktorií Plzeň. Rozhodčí zavřel oči nad dvěma penaltami. První nakonec odpískal po vyzvání videorozhodčích, podruhé už video odmítl.

Plzeň nakonec odvezla z Ostravy tři body díky vítězství 1:0. Gólman Viktorie Aleš Hruška totiž jednu nařízenou penaltu chytil. Ale možná ani ta by se nekopala, nebýt videa.


„V 50. minutě se rozhodčí Zbyněk Proske dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop pro domácí mužstvo za kopnutí soupeře, ke kterému došlo v pokutovém území hostujícího mužstva. Pokutový kop byl nařízen až dodatečně po zhlédnutí záběrů, které rozhodčímu odeslal VAR,“ píše se v komuniké komise rozhodčích.


Sudí Proske pak zavřel ještě jednou oči u penaltového zákroku a co je neuvěřitelné, zacpal si uši i při výzvě videorozhodčích, kteří ho nabádali k přezkumu videa.


„V 71. minutě se rozhodčí Zbyněk Proske dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop za podražení soupeře, ke kterému došlo v pokutovém území hostujícího mužstva. V rámci této herní situace rozhodčí Zbyněk Proske hrubě chyboval, když nerespektoval doporučení VAR Miroslava Zelinky, který doporučil rozhodčímu tuto situaci přezkoumat u monitoru,“ píše komise rozhodčích.


Proske jednoduše vzal věci na sebe, ale zároveň hrubě ovlivnil výsledek zápasu a v podstatě i dění v prvoligové tabulce.

ram TN.cz