Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.3. 2017 13:42
Otevřeně Bývalý hokejista

Přítel Kerekes je malíř, ale chytal extraligu. Proč přestal na vrcholu?

Lukáš Musil
Zdroj: Profimedia

Médii to sice v minulosti už proběhlo, ale možná málokdo ví, že Lukáš Musil alias Musa, současný malíř a příležitostný tatér, který žije se známou herečkou Vicou Kerekes, chytal hokej a dokonce v extralize. Byl nadějí pražské Slavie, Kladna či Mladé Boleslavi. Před více než deseti lety přestal a to v tom nejlepším. Co ho k tomu ale vedlo?

S reprezentací do 18 let získal Lukáš Musil bronz. V tom týmu si tehdy zahrál třeba s Milanem Michálkem, Jakubem Klepišem nebo Jiřím Hudlerem. Měl skvělé vyhlídky do budoucna a brzy se probojoval i do extraligy. V sezoně 2004-2005 si během výluky v NHL zachytal s, i proti velkým hokejovým hvězdám.

 


Jenže dva roky na to skončil a dalo by se říct, že na vrcholu. Proč? Po přestupu do Kladna totiž ztratil veškerou motivaci. "Tam už jsem byl vyloženě nešťastný. Od začátku sezony jsem věděl, že už nechci hrát. Dokončil jsem sezonu jen z povinnosti. To už se nedalo," prozradil v rozhovoru pro Maxihokej.cz

 

"Skončit s hokejem bylo lehké. Chtěl jsem prostě být šťastný a má cesta vedla jinudy. Proto jsem musel skončit. Chtěl jsem hledat. Dozvědět se o sobě i v jiných polohách," vysvětluje.

 


Současný přítel maďarsko-slovenské herecké hvězdy Vici Kerekes se však dal na jinou dráhu - stal se úspěšným tatérem a později malířem. "Šel jsem si nechat udělat své první tetování a nadchl mně ten proces. Magie, svoboda, výtvarno. Naprosto odlišné emoce a požadavky v porovnání s hokejem. Tetoval jsem třeba bývalého reprezentačního fotbalistu Karla Poborského," prozradil.

 


Pokud by s jeho partnerkou měl v budoucnu děti, nevylučuje, že by je přihlásil na hokej. "Pokud budu mít někdy děti, ke sportu je potáhnu stoprocentně. Jestli to však bude hokej, to nevím. Především kolektivní sporty obecně jsou opravdu fajn pro rozvoj osobnosti dětí. Učit se chovat v kolektivu, týmová práce, zároveň si vybojovat své místo," dodal Musil.
 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

   12:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   10:45

   Ligue 1 Highlights (33)

   11:40

   UFC Unleashed (3)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Fieberbrunn)

   13:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   15:00

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

Celý Program