Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

sparťanské snažení

Přišel jsem do kabiny a měl jsem strašně dobrý pocit, překvapil Jílek

Prázdné tribuny, ztráta dvoubrankového náskoku a snížení šancí na postup přes turecký Trabzonspor. Přesto byla ve středu večer na Letné pozitivní nálada. Bereme to jako poločas, shodli se Martin Hašek, Costa Nhamoinesu i trenér Václav Jílek.

Góly Kangy a Costy, kterými si Sparta vypracovala náskok 2:0, přišly po zpackané poslední desetiminutovce vniveč. Jenže na tiskové konferenci mluvil Václav Jílek na daný okamžik neuvěřitelně pozitivně.


„Měl jsem strašně dobrý pocit, když jsem přišel do kabiny. Sám Kanga stál před kabinou a povzbuzoval mě samotného a všechny hráče. S tím, že to je poločas. A má naprostou pravdu,“ vyprávěl trenér Sparty.

Václav Jílek a Guelor Kanga
Zdroj: Profimedia Václav Jílek a Guelor Kanga

Pak připustil, že si jeho tým boj o Evropskou ligu velmi zkomplikoval. „Když zápas skončil 2:2, bylo to pro mě obrovské zklamání. Ztratili jsme zápas, který se snad nedal ztratit. V té postupové matematice naše pozice oslabila. Musíme dát branku, ale pokud zůstaneme u aktivní hry a budeme efektivní, tak pořád máme šanci postoupit,“ věří Václav Jílek.


S úsměvem navzdory kolapsu posledních minut přišel mezi novináře i Martin Hašek. „Kolaps? To snad ne. Jsme v půlce dvojzápasu. Ano, je to lehce hořký, protože chvíli před koncem jsme drželi vedení 2:0, což bylo hodně nadějné do odvety. Výsledek 2:2 tak výhodný není. Na druhou stranu, po většinu zápasu jsme byli lepším mužstvem a tak bychom měli jet do Turecka a postoupit tam,“ je přesvědčený sparťanský záložník.


S pozitivními myšlenkami se přidal i zadák Costa, který skóroval po rohovém kopu. „Bereme to, že je to poločas. Takže poločas 2:2 a pojedeme tam na revanš v plné síle,“ mluvil odhodlaně. Ztráta náskoku ale samozřejmě mrzela i jeho. „Ke konci jsme tam byli moc vzadu. Nahoře jsme je měli víc vytlačovat a dali jsme moc prostoru. Je to škoda. Měli jsme ten zápas pod kontrolou snad do 80. minuty,“ ví Costa Nhamoinesu.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - Columbus Crew SC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Glemmride 2019

   11:30

   Házená: SC DHfK Leipzig - Füchse Berlin

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Dijon FCO - Girondins Bordeaux

   10:45

   Běhej lesy – Bílá

   11:00

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:10

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   11:35

   UFC Main Event (7)

   12:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (1/3)

Celý Program