sparťanské snažení

Přišel jsem do kabiny a měl jsem strašně dobrý pocit, překvapil Jílek

Prázdné tribuny, ztráta dvoubrankového náskoku a snížení šancí na postup přes turecký Trabzonspor. Přesto byla ve středu večer na Letné pozitivní nálada. Bereme to jako poločas, shodli se Martin Hašek, Costa Nhamoinesu i trenér Václav Jílek.

Góly Kangy a Costy, kterými si Sparta vypracovala náskok 2:0, přišly po zpackané poslední desetiminutovce vniveč. Jenže na tiskové konferenci mluvil Václav Jílek na daný okamžik neuvěřitelně pozitivně.


„Měl jsem strašně dobrý pocit, když jsem přišel do kabiny. Sám Kanga stál před kabinou a povzbuzoval mě samotného a všechny hráče. S tím, že to je poločas. A má naprostou pravdu,“ vyprávěl trenér Sparty.


Pak připustil, že si jeho tým boj o Evropskou ligu velmi zkomplikoval. „Když zápas skončil 2:2, bylo to pro mě obrovské zklamání. Ztratili jsme zápas, který se snad nedal ztratit. V té postupové matematice naše pozice oslabila. Musíme dát branku, ale pokud zůstaneme u aktivní hry a budeme efektivní, tak pořád máme šanci postoupit,“ věří Václav Jílek.


S úsměvem navzdory kolapsu posledních minut přišel mezi novináře i Martin Hašek. „Kolaps? To snad ne. Jsme v půlce dvojzápasu. Ano, je to lehce hořký, protože chvíli před koncem jsme drželi vedení 2:0, což bylo hodně nadějné do odvety. Výsledek 2:2 tak výhodný není. Na druhou stranu, po většinu zápasu jsme byli lepším mužstvem a tak bychom měli jet do Turecka a postoupit tam,“ je přesvědčený sparťanský záložník.


S pozitivními myšlenkami se přidal i zadák Costa, který skóroval po rohovém kopu. „Bereme to, že je to poločas. Takže poločas 2:2 a pojedeme tam na revanš v plné síle,“ mluvil odhodlaně. Ztráta náskoku ale samozřejmě mrzela i jeho. „Ke konci jsme tam byli moc vzadu. Nahoře jsme je měli víc vytlačovat a dali jsme moc prostoru. Je to škoda. Měli jsme ten zápas pod kontrolou snad do 80. minuty,“ ví Costa Nhamoinesu.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:50

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

 • Nova Sport 2

  • 21:45 22:00

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

   01:35

   NBA: Toronto Raptors - Houston Rockets

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

Celý Program