domácí příprava

Konec společných tréninků! Fotbalisté v Česku musí zůstat doma

Jiří Průša
Jiří Průša
17.3. 2020 20:34
Téma:

Koronavirus poslal do karantény celý český fotbal. Fortuna liga byla přerušena již minulý týden a nyní se zrušila i společná týmová příprava všech ligových týmů. Hráči tak musí trénovat pouze doma.

Naprostá většina sportovních soutěží ve světě byla přerušena kvůli šířícímu se koronaviru a tuzemské soutěže nejsou výjimkou. Česká vláda navíc stále zpřísňuje opatření, takže žádný z týmů české nejvyšší fotbalové soutěže už ani nemá společný trénink.


"Sparta v pondělí přerušila organizovanou činnost všech výběrů, od těch nejmenších až po mužský A-tým," uvedl ředitel komunikace pražské Sparty Ondřej Kasík.


Stejně je na tom i všech patnáct ostatních týmů. Tréninky se ruší, hráči zůstávají doma. "Hráči jsou v tuhle chvíli doma, mají nakázáno být doma se svými rodinami, nikam nechodit a maximálně tak v rámci svých individuálních plánů si jít zaběhat do lesa nebo do parku," prozradil Michal Býček, tiskový mluvčí Slavie Praha.


Sami hráči si tak zpříjemňují čekání na ligu zveřejňováním příspěvků na sociální sítě v rámci výzvy "Zůstaň doma." Do té se připojili nejen fotbalisté hrající v Česku. Tomáš Souček, který se letos ze Slavie přestěhoval do West Hamu, předvedl parádní míčovou ekvilibristiku spolu se svou manželkou.Jak dlouho ještě budou muset hráči čekat na obnovení ligy, v jakém formátu, a jestli se vůbec dohraje, je zatím ve hvězdách.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   23:20 01:05
   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings

   03:45

   Element (434)

   03:55

   NHL - akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Dinamo Sassari - Casademont Zaragoza

   23:30 01:05
   01:05

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

   09:00

   Fotbal: Rot - Weiß Essen - Holstein Kiel

   10:40

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

   11:00

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

   13:05

   UK Open 2021

Celý program