Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2018 17:57
video rozmlácený umpire

Případ Plíšková: Kdo se Karolíny zastal a co říká sestra Kristýna?

Karolína Plíšková a Marta Mrozinská
Zdroj: Profimedia
Karolína Plíšková a Marta Mrozinská

Karolína Plíšková už ví, co je být světovou jedničkou, nebo jak chutná vítězství ve Fed Cupu. V Římě ale zažila první velkou křivdu kariéry a po prohře s Řekyní Marií Sakkariovou rozmlátila umpire. Co se teď bude dít a jak na emotivní okamžiky reaguje tenisový svět?

V zápase Karolíny Plíškové s Marií Sakkariovou opravdu fatálně chybovaly rozhodčí. Česká tenistka pak nezvládla emotivní závěr zápasu a o vyvýšenou židli rozhodčí rozmlátila svou raketu a zničila i samotný umpire.


Ale i přes hodně divoký incident našla pochopení. „Existuje spousta věcí, kdy hráči na kurtu musí zůstat klidní. Ale to, co se dnes stalo Karolíně za stavu 5:5, je jeden z nejhorších zářezů, které jsem kdy viděla. Jezdíte po zadku, aby vás pak okradli. No ne? Ale samozřejmě pokutu dostane Karolína a ne rozhodčí,“ uvažuje bývalá australská tenistka a dnes expertka a trenérka Rennae Stubbsová.


Své sestry se zastala i dvojče Kristýna. „Bylo to to nejhorší, co jsem kdy viděla. A doufám, že paní Marta Mrozinská už nikdy nebude rozhodovat můj nebo Karolíny zápas,“ píše Kristýna Plíšková.

 

Ve světě tenisu je pravidlem, že tenisté mohou vetovat jednoho rozhodčího. Martu Mrozinskou už má podle zdrojů NOVA Sport na svém blacklistu i jiná Češka Andrea Hlaváčková.


Saša Stošič připomíná podobně skandální verdikt sudího v zápase Viktora Troického s Ernestsem Gulbisem z roku 2013 a píše, že v Římě jsou prostě opravdu hodně špatní sudí na umpiru.


Tehdy si přivedl Triocki na pomoc televizního kameramana, ale ani to, mu nepomohlo ke získání fiftýnu.

 


Římské kurty jsou prostě prokleté. Na antuce se navíc nepoužívá jestřábí oko a když sudí nenajdou stopu po balónku, bývá to špatné.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:35 17:00

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Off-road Maraton (1)

   17:35

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   17:50

   RunTour – České Budějovice

   18:05

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

 • Nova Sport 2

  • 16:25 16:55

   Ligue 1 Preview (33)

   16:55

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   19:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   22:00

   UFC Unleashed (2)

   22:50

   Element (385)

   23:00

   Natural Track Luge - World Championship

Celý Program