skončila v semifinále

Kvitová ukončila letošní sezonu! Z Ostravy se kvůli zraněním odhlásila

Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 15. 10. 2020
Téma:

Petra Kvitová letos na French Open prožila úspěšný turnaj. Vypadla až v semifinále se Sofií Keninovou, čímž vyrovanala své maximum z roku 2012. Původně měla startovat i na turnaji v Ostravě, ale z něj se nakonec odhlásila, oznámila to ve čtvrtek během své online tiskové konference.

Petře Kvitové návrat po koronavirové pauze vyšel vcelku dobře. Na Cincinnati sice vypadla už v druhém kole s Marií Bouzkovou, ale na US Open došla do osmifinále a na French Open dokonce až do semifinále. Díky tomu poskočila na žebříčku z jedenácté pozice na osmou.


Se svou hrou v Paříži byla velmi spokojená. "Vynechala jsem Řím, připravila se na Paříž a jsem ráda, že jsem se zvládla připravit na antuku, aniž bych musela odehrát spoustu utkání," zmínila, že příprava na antukový grandslam byla letos mimořádná.


Právě French Open bylo letos posledním turnajem pro Petru Kvitovou, kvůli menším zraněním se rozhodla vynechat turnaj v Ostravě. "Včera jsem se rozhodla, že z turnaje v Ostravě se odhlašuji, jelikož moje tělo není připravené na změnu povrchu. Doufám, že si odpočinu od zranění z French Open a připravím se na další sezonu," oznámila.


V Ostravě se bude hrát na tvrdém povrchu v hale a přechod z klouzání po antuce na tvrdé došlapování je podle ní příliš fyzicky náročný a byl by zbytečným zdravotním rizikem po namáhavém French Open. "Není to jednotlivé zranění, spíš celkové vyčerpání těla. Už při French Open mě něco pobolívalo," vysvětlila jak je to s jejím zdravotním stavem.


Její oblíbený Wimbledon se letos nehrál, ale na zbylých třech grandslamech uspěla, a tak sezonu hodnotí jako velmi podařenou. "Myslím, že na grandslamech mám velmi úspěšnou sezonu, bohužel tu trávu nám zrušili," posteskla si nad zrušením Wimbledonu, který už dvakrát v kariéře vyhrála.
 

"Takhle úspěšnou sezonu na grandslamech jsem neměla hodně dlouho. Jsem ráda, že jsem se dokázala hlavně mentálně srovnat," zhodnotila letošní úspěchy.Příští sezona pro ni začne netradičně, jelikož Austrálie má pro všechny, kdo přiletí, povinnou čtrnáctidenní karanténu, takže Kvitová na druhý konec světa poletí už v polovině prosince, aby v lednu mohla začít sérii australských turnajů završenou Australian Open.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Los Angeles FC - LA Galaxy

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Wetzlar - MT Melsungen

   12:30

   Magazín Evropské ligy (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Toronto FC

 • Nova Sport 2

  • Ligue 1 Highlights (8)

   10:45 11:40
   11:40

   Engadin Wind - Competition

   12:10

   UFC Unleashed (9)

   13:00

   UFC 254: Chabib vs. Gaethje

   15:35

   NHL: Stanley Cup 2020

   16:00

   Florbal: Nokian KrP - Oilers

Celý program