Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.7. 2018 19:45
video tisková konference

Vždycky mířím výš, Juventus není krok dolů, řekl Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo v Juventusu Turín
Zdroj: Twitter
Cristiano Ronaldo v Juventusu Turín

CR7 day skončil. Juventus Turín představil novou posilu, stala se jí fotbalová superstar Cristiano Ronaldo. Přímý přenos z tiskové konference vysílal facebook Juventusu a zde je přepis slov, která portugalský fotbalista médiím sdělil.

Proč právě Juventus? „Bylo to snadné rozhodnutí. Juventus je jedním z nejlepších týmů světa já se rozhodl, že tu nějaký čas strávím. Má výjimečného prezidenta i skvělého trenéra.“ Taková byla první oficiální slova Cristiana Ronalda v Juventusu.
 

Cristiano Ronaldo v Juventusu Turín
Zdroj: Profimedia Cristiano Ronaldo v Juventusu Turín

Nějaký čas? Takže co bude poté? "Budoucnost? Ne, chci přemýšlet o současnosti. Jsem stále velmi mladý a mám rád výzvy. Byly ve Sportingu Lisabon, Manchesteru United, Realu Madrid a nyní v Juventusu," vyjmenoval Portugalec svá předchozí působiště. "Měl jsem mimořádnou kariéru a věřím, že i v Turíně v ní budu pokračovat a vše půjde tak dobře, jak má."

Příznivci Realu madrid prý nemají být zklamaní. "Nemyslím si, že budou plakat po mém rozloučení. Byly to skvělé sezony, ale teď myslím, že začíná nová etapa mého života. Má kariéra potřebovala novou výzvu."

 


V Realu Madrid dosáhl Ronaldo na vítězství v Lize mistrů třikrát v řadě, naopak Juventus na tenhle úspěch čeká už 22 let. "Ano, můžeme ji vyhrát, ale také chci vyhrát Serii A. Je to těžká soutěž, stejně jako Liga mistrů. Doufám, že nám bude přát štěstí a to zejména ve finále. Všechno je o detailech."

Cristiano Ronaldo také odbyl otázku na kondici, přece jen Juventus investoval šílené peníze do hráče, kterému je už 33 let: "Je mi líto, že mi je už 33 let, ale asi to znamená, že jsem stále dobrý."

Cristiano Ronaldo přiletěl v neděli do Turína
Zdroj: facebook Cristiano Ronaldo přiletěl v neděli do Turína

Po čtyřech letech se možná bude Ronaldo rozhodovat, co bude dál. "Nejsem tady na dovolené, nemyslím na to. Ale ano, Sporting, ten nosím ve svém srdci. Teď je ale čas Juventusu."

V médiích se objevila zmínka i o tom, že o Ronalda usilovala i Neapol. To ale Cristiano vyvrátil. "Dostal jsem jedinou nabídku a ta byla od Juventusu."

Ronaldo v tričku Juve
Zdroj: Twitter

Krok zpátky prý Juventus určitě není: "Je mi ctí, že jsem tady a rozhodně to nepovažuji ve své kariéře za krok dolů. Vždycky mířím výš," řekl důrazně.

V poseldní sezoně dal Gonzalo Higuaín 36 gólů a protože možná kvůli Ronaldovi odejde, bude se porovnávat i gólový příspěvek. "Nechci se porovnávat s dalšími hráči. Chci prostě vyhrát každý zápas. To je víc, než třeba i nějaké soupeření s Messim, jak to mají rádi fanoušci, jestli je někdo lepší hráč."

ram TN.cz