Má to v kapse

Primož Roglič vyhrál Vueltu. Druhému nadělil přes dvě minuty

Primož Roglič ( v červeném) jako první Slovinec vyhrál Vueltu

Stal se prvním slovinským cyklistou, který ovládl jeden ze tří podniků Grand Tour. Primož Roglič, bývalý skokan na lyžích, se stal vítězem 74. ročníku Vuelty.

V červeném trikotu určeného pro průběžného lídra závodu byl od desáté etapy. Jezdec stáje Jumbo-Visma doslova kraloval. Na druhého Alejandra Valverdeho měl Roglič náskok dvou minut a třiatřiceti sekund.

To, že si Vueltu podmanili slovinští cyklisté, potvrdil ještě Tadej Pogačar, který v celkovém pořadí skončil třetí. Jediný český závodník na startu Zdeněk Štybar skončil pětapadesátý.

V nedělní závěrečné etapě se stejně jako na dalších velkých závodech typu Tour de France a Gira na celkového lídra neútočilo.

O posledním vítězi se rozhodovalo po 106,6 km v hromadném spurtu, který i díky pomoci Štybara v roli rozjížděče vyhrál nizozemský šampion Jakobsen z týmu Deceuninck-Quick Step.