box vs. MMA

Přijme Vémola hozenou rukavici? Do ringu ho vyzvala česká legenda boxu

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 26. 5. 2020
Téma:
box

Česká republika by se mohla dočkat svého vlastního klání, ve kterém změří síly ikony MMA a boxu, jako tomu bylo v duelu Mayweather vs. McGregor. Lukáš „Chirurg“ Konečný vyzval do ringu Karlose „Terminátora“ Vémolu.

Bývalý mistr světa boxerské asociace WBO a dnes již trenér Lukáš Konečný plánuje na konci srpna uspořádat Sportovně-kulturní akci v letním kině v Ústí nad Labem. Charitativní akce má umožnit jeho svěřencům Fabianě Bytiqi a Tomašovi Šálkovi návrat do ringu po koronavirové odmlce, nicméně i sám Konečný by se rád předvedl.


„Zatím je to v jednání, není nic domluvené. Chci spojit kulturu a sport, takže nějaké koncerty, box a něco pro děti. Napadlo mě dát si exhibici, protože se mi nechce připravovat na klasický zápas. Na druhou stranu potřebuji za soupeře nějaké jméno, které v tomto ohledu něco umí, aby to stálo za to,“ okomentoval své plány pro televizi Nova.


Jakub Štáfek, Marpo, Rytmus nebo Vémola,“ prozradil Konečný výčet potencionálních soupeřů. Bohužel Rytmus zápas odmítl a Marpo je časově vytížený. „Co se týče Štáfka a Vémoly, ti by do toho asi šli a řeší své časové možnosti,“ řekl Konečný.


Zápas ikon dvou bojových sportů by jistě přitáhl mnoho diváků, nicméně jak říká Konečný, vše je zatím v řešení. „S Vémolou jsem mluvil naposledy včera po telefonu. On má ještě jinou nabídku, řeší jiný zápas za velké peníze. Tohle by byla charita a ani jeden bychom z toho nic neměli,“ přiznal boxer a dodal, že výtěžek z akce by šel na podporu integrovaných záchranných složek.


Na turnaji by se představila i jeho svěřenkyně Fabiana Bytiqi, držitelka světového pásu WBC, který měla obhajovat v dubnu. Nicméně její trenér se obává, že kvůli cestovním omezením by na chystanou akci nemohl dopravit zahraniční soupeřku, a tak by se jednalo o netitulový zápas. 

 

Konečný naposledy stál v ringu v prosinci 2018 na galavečeru XFN 15, kde porazil Matúše Babiaka. Na stejném turnaji nastoupil i zmiňovaný Vémola, který v prvním kole porazil Brazilce Magona.


Nicméně hozená rukavice dala vzniknout až ironické symetrii. Vémolův největší rival Attila Végh, který jej v listopadu 2019 porazil, nedávno oznámil, že se rovněž chystá na první boxerský zápas kariéry a MMA na chvíli odložil stranou.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   17:00 18:45
   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

Celý program