box vs. MMA

Přijme Vémola hozenou rukavici? Do ringu ho vyzvala česká legenda boxu

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 26. 5. 2020
Téma:
box

Česká republika by se mohla dočkat svého vlastního klání, ve kterém změří síly ikony MMA a boxu, jako tomu bylo v duelu Mayweather vs. McGregor. Lukáš „Chirurg“ Konečný vyzval do ringu Karlose „Terminátora“ Vémolu.

Bývalý mistr světa boxerské asociace WBO a dnes již trenér Lukáš Konečný plánuje na konci srpna uspořádat Sportovně-kulturní akci v letním kině v Ústí nad Labem. Charitativní akce má umožnit jeho svěřencům Fabianě Bytiqi a Tomašovi Šálkovi návrat do ringu po koronavirové odmlce, nicméně i sám Konečný by se rád předvedl.


„Zatím je to v jednání, není nic domluvené. Chci spojit kulturu a sport, takže nějaké koncerty, box a něco pro děti. Napadlo mě dát si exhibici, protože se mi nechce připravovat na klasický zápas. Na druhou stranu potřebuji za soupeře nějaké jméno, které v tomto ohledu něco umí, aby to stálo za to,“ okomentoval své plány pro televizi Nova.


Jakub Štáfek, Marpo, Rytmus nebo Vémola,“ prozradil Konečný výčet potencionálních soupeřů. Bohužel Rytmus zápas odmítl a Marpo je časově vytížený. „Co se týče Štáfka a Vémoly, ti by do toho asi šli a řeší své časové možnosti,“ řekl Konečný.


Zápas ikon dvou bojových sportů by jistě přitáhl mnoho diváků, nicméně jak říká Konečný, vše je zatím v řešení. „S Vémolou jsem mluvil naposledy včera po telefonu. On má ještě jinou nabídku, řeší jiný zápas za velké peníze. Tohle by byla charita a ani jeden bychom z toho nic neměli,“ přiznal boxer a dodal, že výtěžek z akce by šel na podporu integrovaných záchranných složek.


Na turnaji by se představila i jeho svěřenkyně Fabiana Bytiqi, držitelka světového pásu WBC, který měla obhajovat v dubnu. Nicméně její trenér se obává, že kvůli cestovním omezením by na chystanou akci nemohl dopravit zahraniční soupeřku, a tak by se jednalo o netitulový zápas. 

 

Konečný naposledy stál v ringu v prosinci 2018 na galavečeru XFN 15, kde porazil Matúše Babiaka. Na stejném turnaji nastoupil i zmiňovaný Vémola, který v prvním kole porazil Brazilce Magona.


Nicméně hozená rukavice dala vzniknout až ironické symetrii. Vémolův největší rival Attila Végh, který jej v listopadu 2019 porazil, nedávno oznámil, že se rovněž chystá na první boxerský zápas kariéry a MMA na chvíli odložil stranou.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (trénink Moto2)

   10:55 11:40
   11:40

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   11:55

   Off-road Maraton (2)

   12:15

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

   12:25

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   12:35

   MotoGP - VC Katalánska (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   10:45 11:35
   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   UFC Reloaded (63)

   12:40

   Magazín NBA Action (32)

   13:05

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   15:05

   ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020

Celý program