Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

hokej mistrovství světa

Švédům přijely posily z NHL a Landeskog dal gól za 69 vteřin!

Gabriel Landeskog na MS 2019
Zdroj: Profimedia
Gabriel Landeskog na MS 2019

Hokejisté Švédska rozdrtili na mistrovství světa v Bratislavě Rakousko 9:1 a po úvodní porážce s českou reprezentací vyhráli potřetí za sebou. Ve skupině B mají na kontě devět bodů, o tři méně než vedoucí duo Rusko a Švýcarsko. Nová posila Gabriel Landeskog při prvním střídání.

Švédové nastoupili už se dvěma nově dopsanými posilami na soupisku - bekem Johnem Klingbergem z Dallasu a útočníkem Gabrielem Landeskogem z Colorada, který po 69 sekundách hry otevřel skóre. Zpoza branky jej uvolnil Elias Pettersson a kapitán Avalanche zasunul puk vedle pravého betonu Starkbauma k tyči.


Lundqvist vzápětí kryl únik Zwergera a ve třetí minutě zvýšil Krüger, který se prosadil z dorážky po Lindblomově střele. Vzápětí se sice Rakušané ubránili při vyloučení Thomase Raffla, ale pak našel bekhendem zpoza branky Wennberg Nylandera a bylo to 3:0.


V čase 7:32 už vedli šampioni z minulých dvou let o čtyři branky, poté co Nylander ideálně uvolnil Larssona, který překonal přesouvajícího se rakouského gólmana. V 15. minutě přidal další gól střelou z pravého kruhu přes obránce Adrian Kempe.


V druhém dějství nejdříve pomohla po Ekholmově pokusu Starkbaumovi tyč. V polovině zápasu už skóroval v přesilové hře Rasmussen a ve 34. minutě se trefil z levé strany z úhlu Lindholm.


Na začátku závěrečné části využil početní výhodu při Herburgerově trestu po Wennbergově přihrávce Ekman-Larsson. Po Peterově chybě vedla kombinace Landeskoga a Lindholma ke snadnému gólu Eliase Petterssona na 9:0. Ve 48. minutě připravil Lundqvista o čisté konto blafákem do bekhendu Michael Raffl.

čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 01:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   01:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   01:35

   Barcelona Spartan Race

   02:05

   Fotbal: Le Havre AC - FC Lorient

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Le Havre AC - FC Lorient

 • Nova Sport 2

  • 23:25 00:50

   Házená: TBV Lemgo Lippe - SC Magdeburg

   00:50

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   02:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   03:05

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   09:00

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   10:45

   Ligue 1 Highlights (37)

Celý Program