Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.1. 2016 17:34
galerie poslední rozloučení

Sbohem, Pavle! Se Srníčkem se rozloučila i parta z EURO 96

Zdroj: TV Nova

Dnes naposledy se veřejnost rozloučila ve smuteční síni v Ostravě - Vítkovicích s gólmanem Pavlem Srníčkem, který zemřel po náhlé srdeční příhodě 29. prosince. Poklonit se jeho památce přišly stovky fanoušků i jeho fotbaloví kolegové a někdejší spoluhráči.

"Je to velmi smutné, velmi smutné. Byl to mladý člověk...," nechal se slyšet jeden z mnoha smutečních hostů. "Je mi moc líto, co se mu stalo. Ale bohužel... Vzpomínat na něho budu velice v srdci. Škoda, že tak brzo odešel," přidal další.


Devět dnů, kdy ležel Srníček v nemocnici na přístrojích, se tisíce lidí modlily za jeho uzdravení. Jeho srdce ale navždy dotlouklo 29. prosince odpoledne. Poslední minuty života byli u něj jeho nejbližší.


110

GALERIE: Pohřeb Pavla Srníčka

Zdroj: ČTK

Pohřeb Pavla Srníčka - 3

Hodnocení:


Zavzpomínat a poklonit se dnes přišli i Srníčkovi kolegové, kteří chválou nešetřili. "Na každém tréninku na něm bylo vidět, že to je prostě gólman, který se gólmanem narodil. Měl všechno, měl obratnost, měl rychlost, měl hlavu k přemýšlení. V Newcastlu se z něho stal ten top gólman se vším všudy," prohlásil bývalý reprezentant Václav Daněk.


"Bral jsem ho jako velkého kamaráda. Tahle návštěva také mluví za všechno, co to bylo za člověka a o koho jsme přišli," hlesl Tomáš Galásek, další z řady někdejších reprezentantů, kteří jen těžko hledali slova.
 


Mezi dalšími známými tvářemi nechyběli ani Srníčkovi spoluhráči ze stříbrného týmu na mistrovství Evropy v roce 1996 Petr Kouba, Ladislav Maier, Luboš Kubík, Radek Bejbl, Pavel Kuka, Miroslav Kadlec či Karel Poborský. Dorazili ale i zástupci starší generace jako Zdeněk Nehoda či Luděk Mikloško a spousta hráčů všech generací ostravského Baníku.

Pohřeb Pavla Srníčka - 9
Zdroj: ČTK Pohřeb Pavla Srníčka

Na vystaveném parte vyšlo sice najevo, že se zesnulý gólman se správně jmenoval Srniček s krátkým "i", ale všichni fanoušci si ho budou stejně pamatovat jako Srníčka. Právě tohle jméno nosil po celou svou kariéru na dresu.
 

 
"Poslední zrníčko písku v přesýpacích hodinách jeho života dopadlo na samotné dno, nám nezbývá než se s tím smířit a naposledy se rozloučit a poděkovat," stojí na parte ve vzkazu, který vyslala rodina směrem k fanouškům...
 

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:35 12:30

   Ligue 1 Highlights (33)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (8)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   15:00

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   16:45

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 11:10 12:50

   SSC Neapol - Arsenal FC

   12:50

   Proběhni.se 2019

   13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   15:00

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

   16:25

   Off-road Maraton (1)

   16:50

   Truck Racing Magazine (2)

Celý Program