fotbal Navýší nabídku?

Vysněná posila? Anderlecht tahá ze Sparty víc peněz!

Nicolae Stanciu
Zdroj: Profimedia
Téma:

Jednání mezi pražskou Spartou a belgickým Anderlechtem o příchodu rumunské hvězdičky Nicolaeho Stanciua se nejspíš zasekla na mrtvém bodě. A samozřejmě nejde o nic jiného než o peníze. Podle agenta dravého záložníka totiž český klub nabízí bruselskému celku málo.

Podle zákulisních zpráv je Sparta ochotná zaplatit maximálně 120 milionů korun, což by ze Stanciua udělalo suverénně nejdražší posilu v české ligové historii. I tak se to ale zdá Anderlechtu málo. Za čtyřiadvacetiletého Rumuna totiž předloni vysázel FCSB 250 milionů a nyní chce co nejvíc z této částky získat zpátky.

"Jednání dál probíhají. Dohoda o přestupu tak může být dosažena během několika hodin, ale v tuhle chvíli je nabídka Sparty příliš nízká. Pokud se nezvedne, Stanciu zůstane, nebo půjde jinam. Hlásí se i další zájemci," citoval server voetbalkrant.com agenta fotbalisty Hermana van Holsbeecka.


Najít kvalitního tvůrce hry je však pro vedení Letenských naprostou přestupovou prioritou. Zvlášť když kariéru uzavřel geniální, leč věčně zraněný Tomáš Rosický a jediným ofenzivním středopolařem v týmu je tak v tuto chvíli Španěl Néstor Albiach, jenž ale raději hraje hraje spíše na krajích.

Na post klasické desítky si tak šéfové klubu vytipovali Stanciua, kterému dokonce dávají přednost před návratem své bývalé opory - ostříleného Bořka Dočkala.


"Za příchod Stanciua bych byl moc rád. On je přesně tím, koho nyní potřebujeme. Je to kreativní hráč, který umí vstřelit gól a ještě zastane dva posty. Kromě desítky zahraje i na osmičce, byť nejlépe mu sedí role tvůrce hry. Je to pracovitý fotbalista a velice slušný člověk. Budu šťastný, když se tady objeví," potvrdil nový sportovní ředitel Pražanů Zdeněk Ščasný.

Přitlačí tedy Sparta na pilu, nebo se začne poohlížet jinde?

Související témata:
fre TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Jorge Lorenzo - Válečník

   01:05 02:30
   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   01:40 03:45
   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   12:20

   UFC Reloaded (30)

Celý program