Divočina v Brně! Slavia hrála v deseti a má pouze bod, Plzeň vyhrála

Otava redakční fotka
Marek Otava
Aktualizováno 20:39
4.4. 2021 15:59

Ani Slavia nezvládla generálku na čtvrteční utkání Evropské ligy proti Arsenalu. V ligovém utkání proti Brnu remizovala pouze 0:0. Od 18. minuty navíc hrála bez vyloučeného brankáře Vágnera. Fotbalisté Plzně mají za sebou další výhru, tentokrát zdolali České Budějovice 2:1. Rozhodující gól vstřelil Falta. To trápení Příbrami pokračuje. Poslední tým Fortuna ligy totiž nevyhrál ani čtrnáctý ligový zápas v řadě, tentokrát remizoval s Mladou Boleslaví 0:0, pro kterou je to také velká ztráta. Naopak Karviná zvládla důležité utkání proti Zlínu a vyhrála 2:1.

Slavia šla do utkání bez několika opor, včetně Ondřeje Kúdely, ale také s vědomím, že další soupeř v Evropské lize Arsenal prohrál v Premier League 0:3.

Nicméně ani ligová generálka Slavie příliš nevyšla. Sešívaní navíc opět hráli brzy v deseti. V 18. minutě totiž fauloval mladičký brankář Vágner a dostal červenou kartu.

Trenér Trpišovský tak do brány poslal zkušeného Kováře, ztráta jednoho hráče však byla na hře Slavie hodně znát.

Naopak Brno zlobilo a mělo šance na vstřelení gólu. Nakonec je z toho remíza 0:0, po kterém se náskok sešívaných na druhou Spartu snížil na rozdíl 14 bodů. Nicméně Letenští mají dva zápasy k dobru a příští víkend je navíc na programu derby.

Plzeň vstoupila do utkání aktivně a ve 29. minutě se radovala, když se bombou prosadil Kalvach. Jenže do konce poločasu přišla studená sprcha.

Čolič našel v závěru poločasu Pavla Nováka a ten dokázal srovnat na 1:1. Západočeský tým to ale nesložilo, do druhé půle nastoupil opět ve velkém tempu a Šimon Falta po přestupu z Olomouce vstřelil svůj první gól za Viktorii.

Výsledek 2:1 znamená pro Plzeň čtvrté vítězství v řadě.

Příbram sice podruhé v řadě v lize remizovala, nicméně stále je to velká bída. Svěřenci nového trenéra Valachoviče, který nahradil Pavla Horvátha, nevyhráli ani čtrnáctý zápas v řadě.

Remíza 0:0 však nadělala obrovské problémy také Mladé Boleslavi, která se čím dál více brodí do sestupových vod. Momentálně je na 15. místě a má náskok pěti bodů na šestnácté Brno.

Tým pod vedením Karla Jarolíma nezachránila ani penalta v 83. minutě. Útočník Tomáš Ladra ji totiž poslal mimo tři tyče.

Pokutový kop naopak proměnil Michal Papadopulos z Karviné, který tak rozhodl o výhře svého týmu 2:1 nad Zlínem.

Bývalý kouč Příbrami Pavel Horváth a další sportovní osobnosti apelují na vládu, aby dětem vrátila tréninky: