Zlínský hrdina trefil nejrychlejší gól sezóny! Plzeň opět neskórovala

Skok Aleš
Aleš Skok, Richard Wagner
Aktualizováno 20:32
28.11. 2020 18:25

Příbram v devátém kole rozsekla herní bídu a po parádním obratu porazila Mladou Boleslav. Raduje se i Zlín, kterému v Karviné pomohl Tomáš Poznar nejrychlejším gólem v sezóně. Večerní šlágr se hrál na jihu Čech, kam dorazila Plzeň. Zápas skončil bez branek.

V Příbrami padl první gól ve 28. minutě hry, kdy se prosadila hostující Mladá Boleslav. Z hranice vápna vypálil Douděra, do jehož střely vložil nohu Michal Škoda a míč skončil v brance.

Domácí ale dokázali vyrovnat po hodině hry. Po rohovém kopu nedokázal mladoboleslavský Mikulec udržet balón, čehož využil Radek Voltr a srovnal stav.

Rozhodnutí přišlo v 76. minutě. Stanislav Vávra vyslal krásný technický pokus přesně do šibenice a bylo hotovo. Příbram se zlepšila na pět bodů, přesto je v tabulce stále poslední.

Zlín dokázal navázat na parádní sérii dvou výher a po skalpu favorita z Plzně si poradil s deátou Karivnou, která po sérii dobrých výsledků prohrála podruhé v řadě. A navíc bez vstřeleného gólu.

Zato ševci se do slezského celku pustili s velkou vervou. Již po pětatřiceti vteřinách se po Dramého posunutí prosadil Poznar, který pak v deváté minutě ještě náskok Zlína navýšil.

Ve druhé půli mohl poklidný náskok hostů snížit Guba, ale jeho zásah byl po konzultaci s VARem odvolán. Hosté tak poskočili už na páté místo.

Slovácko natáhlo ve třetím domácím zápase v řadě svou neporazitelnost na svém stadionu. Po demolici Příbrami si hravě poradili s Opavou, když vedli už ve 27. minutě 3:0.

Plzeń zajížděla na Střelecký ostrov, kde se utkala s místním Dynamem. Českobudějovičtí si po dvou vítězstvích pomohli na dvanácté místo v tabulce, kdežto Plzeň padla ve Zlíně.

Západočeši sice byli lepším týmem, nicméně žádnou výraznou gólovou příležitost si nevypracovala. Dynamo postupem času tempo vyrovnalo a nakonec se oba celky rozešly smírně 0:0. Plzeň tak nevyhrála ve druhém utkání v řadě a podruhé za sebou neskórovala.