video západočeské příběhy

4 KRUTÉ RÁNY PRO PLZEŇ: Alkohol, nemoc, úmrtí a drogy! 

David Bystroň, Daniel Kolář, Marián Čišovský a David Limberský
Zdroj: Profimedia
David Bystroň, Daniel Kolář, Marián Čišovský a David Limberský

Viktoria Plzeň. To je nejen úspěšný český klub posledních let, ale také klub, kterému se rozhodně nevyhýbají špatné zprávy. Starostí, s nimiž na západě Čech museli v posledních letech popasovat, je opravdu víc než dost. Nechybí nemoc či úmrtí, ale také doping či nejnověji řízení v opilosti.

Úspěšná éra Viktorie začala v sezóně 2010/11. V Plzni vládl už třetí sezónu pevnou taktovkou kouč Pavel Vrba, který si sestavil tým k obrazu svému a postupně se s ním vypracoval až na český vrchol. Západočeši získali mistrovský titul a navíc si vybojovali účast v Lize mistrů, kde dokázali remizovat se slavným AC Milán.

 

Jenže také hráli proti Borisovu. Právě v listopadu 2011, po rozhodujícím duelu o třetí místo ve skupině, který Viktoria vyhrála v Bělorusku 1:0, měl pozitivní dopingový test pilíř plzeňské obrany David Bystroň. Následoval klasický postup. UEFA ho za prohřešek potrestala dvouletým zákazem, Plzeň s ním posléze rozvázala smlouvu. Po vypršení trestu chvíli ještě v Plzni trénoval a pak přestoupil do Sigmy Olomouc, s níž vybojoval postup do nejvyšší soutěže. V té se však v aktuálním ročníku na trávníku ještě neobjevil.

 

 

Druhý příběh je smutný. Pod všemi úspěchy z posledních let je podepsaný i Daniel Kolář. V domácí soutěži odehrál přes 260 utkání, zahrál si evropské poháry a s českou reprezentací i na evropském šampionátu v Polsku. Nic z toho ale člověka nepřipraví na ztrátu blízkého člověka.

 

S Terezou se seznámil ještě v dětství. Po dlouholeté známosti se z nich loni na jaře stali manželé. Jenže do jejich životů zasáhla vážná nemoc. Vybrala si právě Terezu, která s ní statečně bojovala. Kolář na ni pořád myslel, písmenem "T" či srdíčkem složeným z prstů slavil góly. Mladá žena však nakonec svůj boj loni krátce před Vánocemi prohrála. Bylo jí pouhých třicet let.

 

 

Asi nejznámější je příběh Mariána Čišovského. Slovenský sympaťák odrážel útoky plzeňských soupeřů od roku 2011. Loni v dubnu se však z trávníků vytratil. Zprvu kvůli zranění, ani později se však na hřiště nevracel. Postupně se čím dál tím hlasitěji začalo mluvit o vážné nemoci.

 

Čišovský onemocněl nevyléčitelnou amyotrofickou laterální sklerózou. A svádí s ní stejně tvrdý souboj, jako ještě nedávno s obránci západočeských či slovenských protivníků. Když to jde, nenechá si ujít utkání svých kamarádů. Spolu s nimi slavil loňský mistrovský titul, objevil se i na rozlučkovém zápase Petra Švancary či nejčerstvěji na srazu slovenské reprezentace před zářijovými kvalifikačními zápasy.

 

Galerie: Marián Čišovský v Plzni či na Švancarově rozlučce

1
/
7
Zdroj: Profimedia
Marián Čišovský při oslavách titulu 4

 

A teď je tu případ Limberský. Reprezentační obránce v noci na středu v Praze havaroval a z místa nehody utekl. Měl ale smůlu, protože všemu přihlíželi policisté. Ti ho vzápětí dopadli a dali mu dýchnout. Přístroj ukázal 1,5 promile. Na mistrovství Evropy ve Francii, kam se česká reprezentace před pár dny probojovala, tak může dost možná zapomenout. Naopak mu za spáchání trestného činu pod vlivem návykové látky hrozí tři roky ve vězení...

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Opilý Limberský boural v bentley a utekl. Nadýchal 1,5 promile
 

mas TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   17:00 18:45
   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

   20:45

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Keravnos - JDA Dijon

   17:00 18:35
   18:35

   Element (431)

   18:45

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

   19:15

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   21:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Nîmes Olympique

   22:45

   Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

Celý program