wimbledon 2019

Příběh šampionky Simony: Aby vyhrávala, obětovala to nejcennější

Simona Halepová
Zdroj: Profimedia
Simona Halepová

Simona Halepová se dočkala té nejprestižnější trofeje. Vyhrála Wimbledon. Její tenisový příběh ale začal před 12 lety a najdou se v něm i těžké chvíle. Čerstvá vítězka travnatého grandslamu v roce 2009 podstoupila operaci, při které si nechala výrazně zmenšit svá prsa.

Simona Halepová měla k tomu, aby uspěla ve světě sportu, dobré předpoklady. Vyrůstala v rumunské Konstantě a talent zdědila po tatínkovi, který byl v Rumunsku prvoligovým fotbalistou v týmu Săgeata Stejaru.

Velký tenisový svět se jí otevřel v roce 2007, kdy ve svých 16 letech začala objíždět juniorské turnaje. Podařilo se jí vydělat první peníze a v rodině bylo jasno o dalším směru. Simona se dostala na žebříček WTA, jenže brzy pochopila limit. Výrazné poprsí jí často limitovalo v pohybu a také trpěla záda. V létě roku 2009 se pak odhodlala k zákroku, který zřejmě rozhodl o tom, že bude úspěšná.


Redukce prsou proběhla z velikosti 75E na 75C. Když ale Halepová o operaci mluvila, přiznala, že by se k zákroku odhodlala, i kdyby nehrála tenis. „Dělala mi problémy ta obrovská hmotnost. Necítila jsem se dobře a při tenisu jsem měla problémy s rychlou reakcí. Tak velká prsa se mi nelíbila ani v běžném životě,“ svěřila se.


Každopádně razantní zmenšení prsou přineslo efekt. Halepová mohla zlepšit pohyb a na žebříčku WTA zaznamenala neuvěřitelný progres. Zatímco v roce 2009 ještě figurovala ve čtvrté stovce žebříčku, v následujících dvou letech se propracovala do stovky a 25. září 2011 už byla na 40. místě.


Se Simonou Halepovou rázem musely počítat všechny favoritky. Ona samotná navíc přidala houževnatost a vytrvalost a od roku 2014 ne nepřetržitě členkou TOP10. Přišly pak i posuny na post světové jedničky a vysněné grandslamy. V roce 2018 vyhrála French Open, letos slaví ve Wimbledonu.


Zlí jazykové tvrdí, že prsa zase pomalu rostou do původní velikosti, nicméně Halepová už o tomto tématu vyprávět nechce. Mluví za ní ale výsledky. Šampionkou Wimbledonu se stala po zásluze a její triumf je výsledkem její pracovitosti a dlouhodobé formy. Aby však mohla vyhrávat, musela obětovat to nejcennější, co měla.

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   14:00 15:45
   15:45

   Nova Cup - Sázava

   16:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   17:45

   Czech rally 2020 (1)

   18:10

   Off-road Maraton (1)

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Lyon - Stade Brestois

   14:45 16:30
   16:30

   Element (417)

   16:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   18:40

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

   19:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves

Celý program