Aktualizováno 21.6. 2017 21:55
Nejlepší hokejista Cesta do NHL

Pastrňákův příběh: Táta zemřel na rakovinu, máma měla dvě práce!

Zdroj: TV Nova

Je mu teprve jedenadvacet let a už vyhrál Zlatou hokejku. Je to tak nejmladší vítěz této trofeje pro nejlepšího českého hokejistu sezony v historii. Teď září v NHL, ale jeho cesta do nejprestižnější světové soutěže byla hodně trnitá. My jsme pro vás v tomto článku připravili jeho příběh.

Dává góly, je jedním z nejlepších hokejistů NHL a žije očividně šťastný život. Jenže to, čím si on i jeho rodina museli v minulosti projít, je úctyhodné. V dětství to Pastrňákovi totiž vůbec neměli jednoduché.

 

David Pastrňák
Zdroj: Instagram David Pastrňák v sedmé třídě za Havířov
 


Davidův táta Milan byl hokejový trenér, který bral malého synka na zimák pokaždé, když to šlo. Od rodiny se však odstěhoval, ale Davidovi se stále věnoval. Když přišlo na placení hokejových příspěvků, nebo když David zase zlomil hokejku, jeho maminka Marcela musela jít na brigádu. Těžké finanční problémy však pokaždé zvládli.

 


Malý "Pasta" však vynikal před ostatními už od malička. Ve třinácti letech si ho navíc vzal pod svá křídla agent Aleš Volek, který s ním podepsal smlouvu a od té doby měl výstroj zdarma. To byla pro rodinu velká úleva.

 

David Pastrňák
Zdroj: Instagram David Pastrňák s bráchou v havířovském bytě
 


Davidovi nebylo ještě sedmnáct let, když mu život nastražil další velkou překážku. V tomto případě v podobě zdrcující zprávy. Jeho táta Milan podlehl rakovině a zemřel. První boj se zhoubným nádorem přežil, ten druhý už bohužel ne.


Co řekl po výhře Zlaté hokejky?



V té době žil už Pastrňák ve Švédsku, kam odešel v patnácti letech za lepším. Tehdy neuměl ani slovo anglicky a na všechno odpovídal jenom "Yes, yes". Po čase se anglicky naučil a to mu velmi usnadnilo začátky v zámoří.

 

David Pastrňák o letošní vánoce s rodinou v Bostonu
Zdroj: Instagram David Pastrňák o letošní vánoce s rodinou v Bostonu

 

Když začal vydělávat, pořídil mamince byt v Praze

 

Na maminku Marcelu nedá David Pastrňák dopustit. Však ho doprovázela i na vyhlášení Zlatá hokejka 2017. Hokejová máma to nikdy neměla jednoduché. Aby mohl syn hrát, pracovala tak moc, jak si to mnozí nedokážou ani představit. Za to se jí však David odměnil tak, jak to umí jen vzorný a vděčný syn.

 


Jakmile začal Pastrňák v zámoří vydělávat, pronajal mamince byt v Praze a ona se tak mohla odstěhovat z Havířova. Také ji vzal na dovolenou do Turecka. "Chci poděkovat všem, především mojí rodině, která mě v hokeji velmi podporovala a bez které bych tady dnes nestál," řekl při přebírání Zlaté hokejky 2017. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zdrcující zpráva pro Annu K: Rakovina se po osmi letech vrátila!

Další rána pro Jiřího Pomeje: Rakovina nejspíš nepůjde vyléčit protonovým ozařováním!

Lukáš Jůdl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

 • Nova Sport 2

  • 02:05 04:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   04:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

   05:05

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

Celý Program