Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tečka za MS příběh medaile

Ragbyová pohádka: Fandovi daroval zlato, tak mu dali náhradu

Sonny Bill Williams a fanoušek
Zdroj: profimedia.cz

Ty záběry obletěly celý svět. Novozélandský ragbista Sonny Bill Williams věnoval po vyhraném finále svou zlatou medaili fanouškovi, kterého na hřišti nekompromisně zpacifikovala ochranka. Dojemný příběh na závěr světového šampionátu tím ale neskončil. I Williams nakonec odjel domů s medailí. Dostal ji na vyhlášení cen World Rugby Awards.

Williams dojal všechny. Diváky na londýnském stadionu, u televizních obrazovek, i fanoušky, kteří situaci po skončení finálové bitvy zhlédli zpětně. Když All Blacks pořádali vítězné kolečko po hřišti, na hrací plochu plochu vběhl čtrnáctiletý Charlie Line a namířil si to přímo k čerstvým mistrům světa.


To se ovšem nelíbilo členům ochranky, jeden z nich nadšeného fandu tvrdě složil k zemi. Chlapce se ale okamžitě zastalo hned několik hráčů. Včetně Williamse, který ho následně doprovodil na tribunu a poté udělal něco, co si bude Charlie pamatovat do konce života. Ragbista mu na krk pověsil svou zlatou medaili!"Říkal jsem si, že to pro něj aspoň bude večer, na který nezapomene. Mně by akorát visela doma nebo tak něco. On ji bude nosit na krku a bude moct vyprávět tuhle historku pár roků. Třeba z něj jednou bude All Black," nechal se slyšet Williams. I on si ale nakonec bude moct cenný kov doma vystavit.
 


Při vyhlašování cen World Rugby Awards v Londýně byl totiž kromě dalšího Novozélanďana Dana Cartera, který byl zvolen nejlepším světovým ragbistou roku, oceněn právě i 30letý rodák z Aucklandu. Byl vyvolán na pódium, aby mu zástupci ragbyové unie dali jinou medaili. Taktéž zlatou.


Není divu, že zaplněný sál vytleskal Williamse vestoje. Rozhodně si to zasloužil.

Sonny Bill Williams s medailií
Zdroj: Twitter Sonny Bill Williams s medailií

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:35

   Mistrovství světa SKIF 2019

   01:35

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

 • Nova Sport 2

  • 00:25 02:10

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

Celý Program