Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NHL Výrazně jiný

Příběh, který inspiruje: Hokejový kouč je lilipután, působí ale v NHL!

Mat Myers
Zdroj: Twitter

Vášeň a láska ke sportu boří všechny bariéry. Tenhle příběh je hodně inspirativní. Trenéra Buffala Sabers Mata Myerse, tedy kouče klubu ze slavné NHL, nelze přehlédnout. Od ostatních se totiž výrazně liší – má tzv. achondroplázii, což je vrozená porucha týkající se kostry. Pro lidi, kteří mají tento problém, je charakteristická malá výška a oproti tělu velká hlava. Ale i s tímto hendikepem lze fungovat jako hokejový profík.

Osmadvacetiletý Mat Myers je skvělou inspirací pro všechny, kteří mají nějaký ten hendikep. V jeho případě je to malá výška, tenhle sympaťák je totiž lilipután. To ale neznamená, že by byl nějak výrazně znevýhodněný oproti ostatním. Důkazem je to, že už třetím rokem působí jako videokouč v NHL.

 

V nejlepší hokejové lize světa mu otevřel dveře Nashville, ve kterém strávil dvě sezony. Poslední dva roky je v organizaci Buffala Sabres. Matův otec byl také hokejový trenér a k milovanému sportu ho přivedl. Myers sám hrál, ale vzhledem k jeho výšce to na profesionální úrovni nešlo.

 

V NHL není rozhodně terčem posměšků, ale vybudoval si stabilní pozici a všichni ho uznávají. "Dostávám zprávy od fanoušků, kteří mě podporují, to je moc příjemné," řekl Myers kdysi pro ESPN. Nikdo s podobným hendikepem na tak vysoké hokejové úrovni nepracuje.

 

 

Mat svou práci miluje a v klidu vzal to, že mu malá výška neumožnila pokračovat v hokeji. "Nedovolili mi to, protože se báli o moji bezpečnost. Hrál jsem do dvanácti let a pak už jen chodil na tréninky s mladšími hráči, kteří byli velcí jako já," vrátil se ke své hráčské minulosti.

 

15

GALERIE: Mat Myers

Zdroj: Twitter

Mat Myers

Hodnocení:

 

A jeho trenérské začátky? Myers nejprve působil jako amatér u ženského nároďáku USA. Poté jako amatér v Nashvillu a postupem času dostal regulérní smlouvu. Teď se Mat zajímá o nové trendy, kterých je ve videokoučinku celá řada. "Moc mě to obohacuje, člověk se má stále co učit," dodal.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:00 19:30

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   19:30

   Element (392)

   19:40

   Mistrovství světa SKIF 2019

   21:30

   Večerní Sportovní noviny

   21:35

   Attakwas Extreme

   22:05

   Fotbal: Atlanta United FC - D.C. United

 • Nova Sport 2

  • 14:05 18:00

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   20:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

Celý Program