NHL Výrazně jiný

Příběh, který inspiruje: Hokejový kouč je lilipután, působí ale v NHL!

Mat Myers
Zdroj: Twitter
Téma:
NHL

Vášeň a láska ke sportu boří všechny bariéry. Tenhle příběh je hodně inspirativní. Trenéra Buffala Sabers Mata Myerse, tedy kouče klubu ze slavné NHL, nelze přehlédnout. Od ostatních se totiž výrazně liší – má tzv. achondroplázii, což je vrozená porucha týkající se kostry. Pro lidi, kteří mají tento problém, je charakteristická malá výška a oproti tělu velká hlava. Ale i s tímto hendikepem lze fungovat jako hokejový profík.

Osmadvacetiletý Mat Myers je skvělou inspirací pro všechny, kteří mají nějaký ten hendikep. V jeho případě je to malá výška, tenhle sympaťák je totiž lilipután. To ale neznamená, že by byl nějak výrazně znevýhodněný oproti ostatním. Důkazem je to, že už třetím rokem působí jako videokouč v NHL.

 

V nejlepší hokejové lize světa mu otevřel dveře Nashville, ve kterém strávil dvě sezony. Poslední dva roky je v organizaci Buffala Sabres. Matův otec byl také hokejový trenér a k milovanému sportu ho přivedl. Myers sám hrál, ale vzhledem k jeho výšce to na profesionální úrovni nešlo.

 

V NHL není rozhodně terčem posměšků, ale vybudoval si stabilní pozici a všichni ho uznávají. "Dostávám zprávy od fanoušků, kteří mě podporují, to je moc příjemné," řekl Myers kdysi pro ESPN. Nikdo s podobným hendikepem na tak vysoké hokejové úrovni nepracuje.

 

 

Mat svou práci miluje a v klidu vzal to, že mu malá výška neumožnila pokračovat v hokeji. "Nedovolili mi to, protože se báli o moji bezpečnost. Hrál jsem do dvanácti let a pak už jen chodil na tréninky s mladšími hráči, kteří byli velcí jako já," vrátil se ke své hráčské minulosti.

 

GALERIE: Mat Myers

1
/
5
Zdroj: Twitter
Mat Myers

 

A jeho trenérské začátky? Myers nejprve působil jako amatér u ženského nároďáku USA. Poté jako amatér v Nashvillu a postupem času dostal regulérní smlouvu. Teď se Mat zajímá o nové trendy, kterých je ve videokoučinku celá řada. "Moc mě to obohacuje, člověk se má stále co učit," dodal.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program