Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NHL Výrazně jiný

Příběh, který inspiruje: Hokejový kouč je lilipután, působí ale v NHL!

Mat Myers
Zdroj: Twitter

Vášeň a láska ke sportu boří všechny bariéry. Tenhle příběh je hodně inspirativní. Trenéra Buffala Sabers Mata Myerse, tedy kouče klubu ze slavné NHL, nelze přehlédnout. Od ostatních se totiž výrazně liší – má tzv. achondroplázii, což je vrozená porucha týkající se kostry. Pro lidi, kteří mají tento problém, je charakteristická malá výška a oproti tělu velká hlava. Ale i s tímto hendikepem lze fungovat jako hokejový profík.

Osmadvacetiletý Mat Myers je skvělou inspirací pro všechny, kteří mají nějaký ten hendikep. V jeho případě je to malá výška, tenhle sympaťák je totiž lilipután. To ale neznamená, že by byl nějak výrazně znevýhodněný oproti ostatním. Důkazem je to, že už třetím rokem působí jako videokouč v NHL.

 

V nejlepší hokejové lize světa mu otevřel dveře Nashville, ve kterém strávil dvě sezony. Poslední dva roky je v organizaci Buffala Sabres. Matův otec byl také hokejový trenér a k milovanému sportu ho přivedl. Myers sám hrál, ale vzhledem k jeho výšce to na profesionální úrovni nešlo.

 

V NHL není rozhodně terčem posměšků, ale vybudoval si stabilní pozici a všichni ho uznávají. "Dostávám zprávy od fanoušků, kteří mě podporují, to je moc příjemné," řekl Myers kdysi pro ESPN. Nikdo s podobným hendikepem na tak vysoké hokejové úrovni nepracuje.

 

 

Mat svou práci miluje a v klidu vzal to, že mu malá výška neumožnila pokračovat v hokeji. "Nedovolili mi to, protože se báli o moji bezpečnost. Hrál jsem do dvanácti let a pak už jen chodil na tréninky s mladšími hráči, kteří byli velcí jako já," vrátil se ke své hráčské minulosti.

 

GALERIE: Mat Myers

1
/
5
Zdroj: Twitter
Mat Myers

 

A jeho trenérské začátky? Myers nejprve působil jako amatér u ženského nároďáku USA. Poté jako amatér v Nashvillu a postupem času dostal regulérní smlouvu. Teď se Mat zajímá o nové trendy, kterých je ve videokoučinku celá řada. "Moc mě to obohacuje, člověk se má stále co učit," dodal.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:20 01:00

   NHL: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

   01:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   01:35

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   Grand Slam of Darts 2019

   00:00

   NBA: Utah Jazz - Brooklyn Nets

   02:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Falco Szombathely

   03:40

   Element (400)

   03:55

   NBA – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks

Celý Program