Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.11. 2016 13:06
Smrt Vyhasl další mladý život

Na moři se utopil další sportovec z Gambie. Také prchal do Evropy!

Wrestler zemřel na moři
Zdroj: Profimedia / Youtube
Ilustrační fotografie

Při pokusu dostat se na člunu s uprchlíky do Evropy vyhasl další mladý život sportovce. Znovu pocházel z Gambie. Po týdnu od smrti reprezentační brankářky Fatim Jawarové zemřel wrestler Ali Mbengu. Jeho trenér vyzval další gambijské sportovce, ať případný útěk přes Středozemní moře raději dvakrát promyslí.

Gambie během jednoho týdne ztratila dva své sportovce. Oba zemřeli při pokusu o útěk do Evropy. Utopili se poté, co se jejich přetížený člun převrhnul. Poprvé nejmenší africký stát truchlil po smrti reprezentační brankářky Fatim Jawarové, které bylo teprve devatenáct let.

 

 

Po ní zemřel i gambijský wrestler Ali Mbengu, který byl jen o tři roky starší, než Jawarová. Trenér wrestlingu Pateh Nying vyzval všechny gambijské sportovce, aby si nebezpečnou cestu do Evropy na člunech po Středozemním moři raději dvakrát promysleli.

 

Wrestling je v Gambii velmi populární a jeho zápasy navštěvují stovky diváků. Jedná se vždy o velkou událost, kterou doprovází mnoho rituálů. O to více stát, který nemá ani 2 miliony obyvatel, nyní truchlí. "Měl v plánu odjet na lodi do Itálie. O jeho smrti informovali Aliho bratra. Řekli mu, že převrácení jeho lodi přežilo pouze deset uprchlíků," řekl Nying.

 


Mluvčí Gambijské wrestlingové asociace Matarr Saine také vyjádřila svou lítost nad smrtí Mbengua. "Byl to jeden z nejdisciplinovanějších wrestlerů v zemi a sportu byl opravdu oddaný," zavzpomínala. Už před ním úspěšně uprchlo do Evropy několik ostatních zápasníků.
 

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:45

   Valencia CF - Villarreal CF

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Proběhni.se 2019

   17:10

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 15:25 16:50

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   16:50

   Teleshop

   17:05

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

   19:05

   Premier League Darts 2019

   21:30

   Truck Racing Magazine (2)

   21:50

   Spartan Race – Kutná Hora

Celý Program