Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 8. 2015
tragédie velké neštěstí

Při letecké tragédii zahynuli i dva fotbalisté. Zrovna mířili na zápas...

Matthew Grimstone a Jacob Schilt
Zdroj: Twitter.com

Letecké neštěstí, které se stalo při přehlídce v anglickém městě Shoreham a při kterém se jedna ze stíhaček zřítila přímo na dálnici, nepřežilo nejméně sedm lidí. Mezi oběťmi tragédie jsou podle nových informací i dva fotbalisté.

Fotbal v Británii se zahalil do černé, především ten na jižním pobřeží země. Matt Grimstone a Jacob Schilt oblékali dres klubu FC Worthington United, první jmenovaný byl gólman, druhý se nejlépe cítil ve středu pole.

 

Dvojice mladých kluků zrovna společně jela na další zápas. Jejich cesta ale bohužel skončila na dálnici u města Shoreham. Právě ve chvíli, kdy tudy projížděli, se totiž na silnici zřítil stíhací letoun Hawker Hunter, který se účastnil místní letecké přehlídky. Pilot zřejmě nezvládl jeden z manévrů a se strojem narazil přímo na dálnici.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Stíhačka se při letecké show zřítila na dálnici. Nejméně sedm mrtvých

 

Při tragické nehodě zahynulo nejméně sedm lidí a dvojice fotbalistů patří mezi první jmenovitě potvrzené oběti neštěstí. Na oba hráče už na sociálních sítích vzpomíná řada jejich přátel, spoluhráčů i protihráčů. "Odpočívejte v pokoji, Jacobe a Matthew. Opustili jste nás příliš brzy, nikdy na vás nezapomeneme," napsal například další z fotbalistů Dean Gilmour.

 

K tragédii se už vyjádřila dokonce i Britská fotbalová asociace. "Jsme zarmouceni ztrátou dvou členů naší fotbalové rodiny, kteří přišli o život při leteckém neštěstí v Shorehamu, když jeli na zápas svého týmu. Naše myšlenky jsou s jejich rodinami, přáteli, spoluhráči a všemi ostatními postiženými touto ztrátou," píše se na oficiálním twitterovém účtu FA.
 

TN.cz