Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ms 2018 pozvánka byla

Přežili, ale mají smůlu: Na finále mistrovství světa kluci nepoletí!

Zachráněný fotbalový tým v Thajsku
Zdroj: Twitter
Zachráněný fotbalový tým v Thajsku

Dvanáct mladých thajských fotbalistů a jejich trenér má štěstí. Záchranářům se podařilo vyprostit ztracenou skupinu ze zatopené jeskyně přes 4 kilometry dlouhou cestu plnou úzkých chodeb. Jenže jednu smůlu mladíci mají. Na finále mistrovství světa do Ruska nepoletí…

Ze zatopené jeskyně v Thajsku se záchranářům podařilo vysvobodit všech 12 chlapců i jejich fotbalového trenéra, kteří tam uvázli před více než dvěma týdny.


Sportovci ve věku mezi 11 a 16 roky s 25letým trenérem zůstali v jeskyni uvězněni 23. června. V podzemí je uzavřela stoupající voda, kvůli které ustupovali stále hlouběji do jeskyně. Záchranáři fotbalisty nakonec objevili 2. července na vyvýšené plošině čtyři kilometry od ústí jeskyně. Od té doby je zásobovali potravinami a připravovali evakuaci.


Osmnáctidenní drama sledovala napjatě média po celém světě. Chlapci, kteří vyšli na denní světlo v minulých dvou dnech, byli hladoví, ale nemají žádné vážné zdravotní problémy. Zatím zůstávají hospitalizováni a podstupují lékařská vyšetření.


Mezinárodní federace FIFA v průběhu záchranných akcí pozvala mladé kluky na finále právě probíhajícího mistrovství světa. Cestu do Ruska ale malí fotbalisté budou muset oželet. Budou totiž stále v péči lékařů a psychologů.


Tak snad později, třeba v sezoně na Manchester United se tenhle tým vypraví. Už i z Old Trafford přišla pozvánka.


Během úterní třetí a patrně poslední etapy operace by podle plánu měla jeskyni opustit také trojice vojenských potápěčů ze zvláštních jednotek a lékař, kteří o chlapce v podzemí od jejich nalezení pečovali. Potápěči a lékař ještě z jeskynního komplexu, který se nachází v provincii Čchíengráj, nevyšli.

ram, čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:35 16:05

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   16:05

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   17:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

   18:45

   RunTour – Ostrava

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

 • Nova Sport 2

  • 15:00 16:45

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

   16:45

   RunTour – Ostrava

   17:00

   Weber Cup 2019

   19:30

   Magazín NBA Action (38)

   20:00

   UFC Main Event (4)

   20:50

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

Celý Program