Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ms 2018 pozvánka byla

Přežili, ale mají smůlu: Na finále mistrovství světa kluci nepoletí!

Zachráněný fotbalový tým v Thajsku
Zdroj: Twitter
Zachráněný fotbalový tým v Thajsku

Dvanáct mladých thajských fotbalistů a jejich trenér má štěstí. Záchranářům se podařilo vyprostit ztracenou skupinu ze zatopené jeskyně přes 4 kilometry dlouhou cestu plnou úzkých chodeb. Jenže jednu smůlu mladíci mají. Na finále mistrovství světa do Ruska nepoletí…

Ze zatopené jeskyně v Thajsku se záchranářům podařilo vysvobodit všech 12 chlapců i jejich fotbalového trenéra, kteří tam uvázli před více než dvěma týdny.


Sportovci ve věku mezi 11 a 16 roky s 25letým trenérem zůstali v jeskyni uvězněni 23. června. V podzemí je uzavřela stoupající voda, kvůli které ustupovali stále hlouběji do jeskyně. Záchranáři fotbalisty nakonec objevili 2. července na vyvýšené plošině čtyři kilometry od ústí jeskyně. Od té doby je zásobovali potravinami a připravovali evakuaci.


Osmnáctidenní drama sledovala napjatě média po celém světě. Chlapci, kteří vyšli na denní světlo v minulých dvou dnech, byli hladoví, ale nemají žádné vážné zdravotní problémy. Zatím zůstávají hospitalizováni a podstupují lékařská vyšetření.


Mezinárodní federace FIFA v průběhu záchranných akcí pozvala mladé kluky na finále právě probíhajícího mistrovství světa. Cestu do Ruska ale malí fotbalisté budou muset oželet. Budou totiž stále v péči lékařů a psychologů.


Tak snad později, třeba v sezoně na Manchester United se tenhle tým vypraví. Už i z Old Trafford přišla pozvánka.


Během úterní třetí a patrně poslední etapy operace by podle plánu měla jeskyni opustit také trojice vojenských potápěčů ze zvláštních jednotek a lékař, kteří o chlapce v podzemí od jejich nalezení pečovali. Potápěči a lékař ještě z jeskynního komplexu, který se nachází v provincii Čchíengráj, nevyšli.

ram, čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   11:30

   Barcelona Spartan Race

   12:00

   Ultra Pirineu - Trailrunning

 • Nova Sport 2

  • 08:15 10:45

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

   11:15

   UFC Now (16)

   12:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

Celý Program