pound-for-pound

Prezident USA zvolil nejlepšího MMA zápasníka na světě. Není to Američan

Donald Trump během projevu ve státu Nevada
Zdroj: Profimedia
Donald Trump během projevu ve státu Nevada
David Chmátal
David Chmátal
17.9. 2020 15:48
Téma:
UFC

Neporaženému Chabibu Nurmagomedovovi se dostalo uznání od samotného prezidenta Spojených států amerických. Donald Trump jej během předvolební kampaně označil za nejlepšího bojovníka planety.

Není tajemstvím, že šéf UFC Dana White je s americkým prezidentem blízký přítel. V doprovodu zápasníků Henryho Cejuda, Colby Covingtona, Justina Gaethjeho a manažera Ali Abdelazize se tento týden zúčastnil Trumpova předvolebního proslovu ve státě Nevada.



Donald Trump ve svém projevu postupně zmínil přítomné zápasníky i Danu Whitea. Během proslovu k Justinu Gaethjemu připomněl jeho nadcházející říjnovou bitvu na galavečeru UFC 254: Chabib vs. Gaethje a jeho soupeře Chabiba Nurmagomedova prohlásil za světovou jedničku.



„Jeden z nejlepších zápasníků planety [Justin Gaethje] má před sebou neuvěřitelný zápas s jedničkou žebříčku pound-for-pound [žebříček srovnávající zápasníky napříč váhovými kategoriemi]…. My ho budeme sledovat. Je to těsně před volbami, ale my ho budeme sledovat. Já ho budu sledovat. Bude to neuvěřitelný zápas,“
řekl Trump.

Dagestánský orel v oficiálním p4p žebříčku drží druhou příčku za dlouholetým králem Jonem Jonesem. V říjnu jej čeká odložený duel, ve kterém bude potřetí obhajovat titul lehké váhy (do 70 kg) a v případě výhry prodlouží svou neporazitelnost na 29 zápasů.



Proslovu přihlížel i zmíněný Colby Covington, který je Trumpův velký podporovatel. S oblibou nosí červenou čepici s heslem: „Udržujme Ameriku skvělou." Prezidenta dříve navštívil v Bílém domě a i nyní spolu prohodili pár slov.



„Jsem Colbyho velký fanoušek. Je to vítěz, šampion a bude to skvělý večer a skvělý zápas,“ říká Trump ve videu, které zápasník sdílel na svém Instagramu. Už tento víkend se Covington v hlavním zápase večera střetne s bývalým šampionem Tyronem Woodleym. 

UFC Fight Night: Covington vs. Woodley sledujte v sobotu 19. září živě od 23:30 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: ERA Nymburk - Casademont Zaragoza

   13:15 14:55
   14:55

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:55

   Fotbal: Racing Strasbourg - Paris Saint - Germain

   19:00

   World Match Racing Tour - Bermuda Gold Cup

   19:30

   NHL News

   19:45

   Studio NHL

 • Nova Sport 2

  • Granada CF - Manchester United FC

   12:40 14:25
   14:25

   Ligue 1 Preview (32)

   14:50

   Bellator 256: Bader vs. Machida II

   16:50

   Championship League Pool Highlights 2021

   17:55

   Ragby: Wales - Irsko

   19:55

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

Celý program