UFC Fight Night

PREVIEW: Velký návrat Santose, jak si povede v souboji s Teixeirou?

UFC Fight Night: Santos vs. Teixeira
Téma:
UFC

Polotěžká váha bude mít na svém vrcholu v dalších měsících hodně napilno. Zatímco zbrusu nový šampion Jan Blachowicz čeká na výzvu od současného šampiona střední divize Israela Adesanyi, český bojovník Jiří Procházka má naplánovaný zápas s Dominickem Reyesem na únor příštího roku. Jenomže do té doby se ještě stihl vrátit bývalý vyzyvatel o titul Thiago Santos, který nastoupí proti 41letému Gloveru Teixeirovi, jenž ve svém vyšším věku potvrdil, že odepisovat ho není nejlepší nápad.

HLAVNÍ TAHÁK
#1 Thiago Santos vs. #3 Glover Teixeira (polotěžká váha do 93 kg)

Hodně se toho změnilo od chvíle, kdy Thiago Santos vyzýval Jona Jonese k titulovému zápasu, po kterém oba skončili v nemocnici. Nezanedbatelná část diváků se navíc domnívala, že kdyby si „Marreta“ nezranil nohu v utkání, klidně se mohl stát šampionem. Ale všichni vědí, že na tohle se nehraje.

Nyní se po šestnácti měsících vrací zpět a nestačí se divit. Jones odevzdal titul a přestoupil do těžké váhy, novým šampionem je Blachowicz a zničehonic je dalším vyzyvatelem Adesanya. Santos tento postup upřímně nechápe, protože věděl, že jeho zápas s Teixeirou se může kvalifikovat jako ten vyzyvatelský. Paradoxně oba dnešní soupeři varují šampiona střední váhy před přestupem výš a současně se koncentrují na svoje střetnutí.

 

Santos nebude mít návrat vůbec lehký. I přestože ho ve váze do 93 kilogramů zatím dokázal porazit pouze Jones a ještě k tomu na body, Teixeira je schopen přijmout ránu a umí na své protivníky vyrukovat s tlakem, což bude proti svému krajanovi potřebovat.

 

Kondice není pro čtyřicátníka Teixeiru zase takový problém, jelikož si bez větších problémů poradil s bývalým vyzyvatelem Anthonym Smithem, kterého si připravil na ukončení v pátém kole.

 

Dlouhá pauza po zranění je vždy zrádná v tom, že člověk neví, jakého bojovníka má při návratu očekávat. Santos měl vždy tu výhodu, že po přestupu do polotěžké divize měl knockoutovou sílu těžké váhy a rychlost a pohyb váhy střední. Důležitou součástí jeho repertoáru navíc byly velice štiplavé low kicky, které by se mu proti Teixeirovi určitě hodily.

 

Situace je víceméně jasná – kdokoliv z těchto dvou bojovníků vyhraje hodně přesvědčivě, měl by mít nárok na titulový zápas.
 

Sledujte UFC Fight Night: Santos vs. Teixeira dnes v noci od 4:00 na Nova Sport 2 a VOYO.


Přehled zápasů, které budou vysílány (od hlavního zápasu k prvnímu):

Hlavní karta
#1 Thiago Santos vs. #3 Glover Teixeira (polotěžká váha do 93 kg)
Andrei Arlovski vs. Tanner Boser (těžká váha do 120 kg)
Raoni Barcelos vs. Khalid Taha (bantamová váha do 61 kg)
#15 Ian Heinisch vs. Brendan Allen (střední váha do 84 kg)
#4 Claudia Gadelha vs. #8 Yan Xiaonan (slámová váha 52 kg)

 

Michal Petrgál TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Northampton Saints - London Irish

   13:05 14:45
   14:45

   Fotbal: Olympique Marseille - FC Lorient

   16:30

   Freeride World Tour #3

   17:00

   Florbal: PSS - SB - Pro

   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Stade Rennes

   13:00 14:40
   14:40

   NHL: Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes

   16:25

   Český motorsport 2021 (1)

   16:55

   Fotbal: Inter Miami CF - Los Angeles Galaxy

   18:05

   World Match Racing Tour - Bermuda Gold Cup

   18:35

   Házená: SC Magdeburg - MT Melsungen

Celý program