Bohatý program

PREVIEW: Našlapaná karta nabídne ostrou bitvu i Dvořákův druhý zápas

Colby Covington a Tyron Woodley
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Colby Covington a Tyron Woodley
Téma:
UFC

Skvělými zápasy a atraktivními bojovníky nabitý galavečer je připravený na dnešní den ještě předtím, než se UFC znovu uhnízdí na milovaném Fight Islandu v Abu Dhabi. Pro české fanoušky je připravené koření navíc v podobě druhého vystoupení Davida Dvořáka v největší organizaci světa. To znamená, že se můžete těšit na pořádnou porci zápasů a také speciální studio s Ondřejem Novotným a hosty.

NENECHTE SI UJÍT

David Dvořák vs. Jordan Espinosa (muší váha do 57 kg)

Málokdo má v UFC tolik vítězných zápasů v řadě jako David „Undertaker“ Dvořák. Český zástupce se už dříve etabloval jako mimořádně kvalitní všestranný bojovník a zájem o něj nebyl jenom ze strany UFC. Zajímavostí u Dvořáka je, že jeho debut přišel na historicky prvním večeru bez diváků, a to samé ho čeká i nyní v Las Vegas. Soupeřem mu bude Jordan Espinosa, který měl posledně nůž na krku a zvládl svoji situaci velice dobře, když předvedl dominantní výkon proti trápícímu se Marku De La Rosovi. Espinosa není příjemný protivník pro nikoho už jenom kvůli svému stylu, ale Dvořák se umí přizpůsobit, a především je schopen na svého soupeře zatlačit a donutit ho k chybě. Společnost věří Dvořákovi, který se ocitá v hlavním zápase Prelims karty a dalším vítězstvím se pomaličku může přiblížit Top Ten ve své divizi.
 

Johnny Walker vs. Ryan Spann (polotěžká váha do 93 kg)

I přestože Johnny Walker trochu ztratil ze svého lesku po dvou porážkách v řadě, nadále je zajímavou postavou nejen pro fanoušky. Brazilský fenomén, který vletěl na scénu bleskurychle a okamžitě si získal statisíce nových příznivců po celém světa, nyní musí ve druhé vlně potvrdit, že to nebyla náhoda. Nebude to mít vůbec jednoduché, protože Ryan Spann je silný protivník, který už tři roky neprohrál a v souboji se Samem Alveyem i ukázal, že je schopen předvést zajímavý comeback.
 

Khamzat Chimaev vs. Gerald Meerschaert (střední váha do 84 kg)

Při vší úctě k veteránovi Meerschaertovi se u tohoto zápasu bude hledět pouze na masivně propagovaného Khamzata Chimaeva, který byl schopen omámit nejenom fanoušky, ale především Danu Whitea. Na Fight Islandu byl schopen bojovat dvakrát v deseti dnech a v obou případech byl dominantní. Prezident UFC je z něj tak nadšený, že mu výjimečně domluvil dva zápasy. Kromě tohoto duelu už totiž Chimaev ví, že ho čeká příště zápas s grapplingovým kouzelníkem Demianem Maiou. Musí však na této kartě potvrdit, že není jenom dalším protlačovaným jménem, které není schopné udělat ten důležitý krok dopředu.
 

Donald Cerrone vs. Niko Price (welterová váha do 77 kg)

Naprosto snové utkání, které je odměnou pro každého fanouška MMA. Před pár lety by o Niku Priceovi ještě moc lidí nemluvilo nebo nepsalo, ale dokázal se zařadit do ranku těch bojovníků, kteří prostě neřeší a jdou do toho, mají velké srdce a předvádějí nádherné zápasy. Price je přesně jako legendární Cerrone – ať už vyhraje nebo prohraje, lidi to zajímá a nikdy ho nemůžete odepsat. Cowboy ale i přes svojí skvělou pozici v UFC už přece jenom prohrál čtyři zápasy v řadě a Dana White sám naznačoval, že jeho kariéra není nekonečná i přesto, že ho mají všichni rádi. Tady by se každý divil, kdyby se došlo až na body, protože upřímně o nějakých dlouhých zápasech tito dva pánové příliš nejsou.
 

HLAVNÍ TAHÁK

Colby Covington vs. Tyron Woodley (welterová váha do 77 kg)

Pro oba je to druhá šance, jak se vrátit zpátky k vrcholu, a pro fanoušky konečně možnost vidět tento souboj, který se dlouho odkládal. Původně se měli střetnout ještě v době, kdy Tyron Woodley vládl welterové divizi coby šampion, ale všechno se změnilo a oba mají nakonec jedno společné v tom, že podlehli Kamaru Usmanovi v titulovém zápase. Covington na konci prosince dobojovával se zlomenou čelistí a nyní se poprvé vrací zpět do klece, aby na tuto porážku zapomněl. Jejich utkání je velmi pikantní nejenom kvalitami obou bojovníků, ale také skutečnou nevraživostí mezi nimi a naprosto odlišnými pohledy na svět. Woodley slibuje Covingtonovi, že ho zničí, a zapomene tak na svoje poslední dva nezdary v řadě, kde svým soupeřům příliš nevzdoroval.
 

Sledujte UFC Fight Night: Covington vs. Woodley dnes večer již od 23:30, kdy začínáme speciálním studiem s Ondřejem Novotným a jeho hosty – to vše na Nova Sport 2 a VOYO.
 

Přehled zápasů, které budou vysílány (od hlavního zápasu k prvnímu):

Hlavní karta
Colby Covington vs. Tyron Woodley (77 kg)
Donald Cerrone vs. Niko Price (77 kg)
Khamzat Chimaev vs. Gerald Meerschaert (84 kg)
Johnny Walker vs. Ryan Spann (93 kg)
Mackenzie Dern vs. Randa Markos (52 kg)
Kevin Holland vs. Darren Stewart (84 kg)
 

Prelims karta
Jordan Espinosa vs. David Dvořák (57 kg) – START ZÁPASU CCA. V 1:30 NAŠEHO ČASU)
Mirsad Bektič vs. Damon Jackson (66 kg)
Mayra Bueno Silva vs. Mara Romero Borella (57 kg)
Jessica-Rose Clark vs. Sarah Alpar (61 kg)
Darrick Minner vs. TJ. Laramie (66 kg)
Journey Newson vs. Randy Costa (61 kg)
Andre Ewell vs. Irwin Rivera (61 kg)
Tyson Nam vs. Jerome Rivera (61 kg)
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Michal Petrgál TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: Lenovo Tenerife - SIG Štrasburk

   15:55 18:00
   18:00

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   19:45

   NHL News

   20:00

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   20:10

   Magazín evropské ligy (15)

   20:40

   Studio Evropské ligy

 • Nova Sport 2

  • Házená: Frisch Auf! Göppingen - SG Flensburg - Handewitt

   16:00 17:30
   17:30

   Premier League Darts 2021

   20:00

   Premier League Darts 2021

   23:00

   Basketbal: Hapoel Unit - Credit Holon - Hereda San Pablo Burgos

   00:45

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   01:15

   Basketbal: ERA Nymburk - Pinar Karsiyaka

Celý program