Poirier vs. Hooker

PREVIEW: Souboj v nabité lehké váze slibuje skvělý zápas, kdo ho vyhraje?

UFC Fight Night: Poirier vs. Hooker
Zdroj: Nova Sport
UFC Fight Night: Poirier vs. Hooker
Téma:
UFC

Nabitá lehká váha do 70 kg vyhlíží v blízké budoucnosti titulové utkání mezi Khabibem Nurmagomedovem a Justinem Gaethjem, ale ihned pod těmito dvěma šampiony je v žebříčku prostor pro skvělé zápasy a jedním z nich je určitě souboj ze soboty na neděli Poirier vs. Hooker.

HLAVNÍ TAHÁK
Dustin Poirier vs. Dan Hooker (lehká váha do 70 kg)

Oba patří do TOP 5 této váhové kategorie a pro jednoho je to návrat po téměř roce. Dustin Poirier (25-6, 1 NC), se loni v září pokusil sesadit z trůnu neporaženého Khabiba, nevyšlo mu to a měl pocit, že se mu rozpadl svět, protože čekal celou svou bohatou kariéru na takovou příležitost a nedokázal ji využít.

V kleci sice zažil nezdar po delší době, ale mimo ni je to přesně naopak. Poirier se velmi aktivně věnuje charitativní činnosti a ve svém rodném městě Lafayette pomáhá prostřednictvím své nadace místní komunitě, často věnuje velké částky na dobré účely a za tuto usilovnou práci obdržel pouhý den před tímto utkáním Cenu Forresta Griffina přímo od prezidenta UFC, Dany Whitea.

 

Gentleman s velkým srdcem mimo UFC, v kleci nekompromisní zabiják s receptem na zápasy večera. Dustin Poirier má i po třiceti bitvách a více než desetileté kariéře chuť a touhu vyšplhat znovu k vrcholu a pokusit se na podruhé získat vytoužený titul. K tomu ale bude potřebovat porazit svěřence nejlepšího gymu roku 2019, City Kickboxing – Dana Hookera z Nového Zélandu.
 


 

Třicetiletý bojovník s přezdívkou „Hangman“ se v posledním týdnu sice mediálně nechvalně proslavil posměšky na adresu fightera Maxe Rohskopfa, jenž se rozhodl vzdát zápas po druhém kole, a možná tím přišel o řadu fanoušků. Nicméně se nedá říct, že by Dan Hooker vyhledával v rámci své kariéry nějakou kontroverzi.

 

Do UFC vstoupil v roce 2014 a střídavě se prezentoval na kartách v Austrálii a Novém Zélandu, dokud se o tři roky později nevrátil do své přirozenější lehké váhy a neknockoutoval kolenem veterána Rosse Pearsona. Od té doby je to bojovník, který například v prvním kole ukončil současného vyzyvatele o titul ve welterové váze, Gilberta Burnse, a získal tři vítězství v řadě včetně nádherného utkání s Paulem Felderem letos v únoru.

 

Právě pětikolová válka s Felderem byla tou nejlepší možnou přípravou na soupeře jiného kalibru. Protivníka, kterého Hooker potřebuje porazit, aby se dostal mezi elitu lehké váhy. Na tento moment čekal dlouhých jedenáct let, podobně jako předtím Poirier.

 

Novozélandský fighter si bude muset dát především pozor na velmi rychlé a ničivé ruce Dustina Poiriera, který když rozjede svůj pověstný tlak a vyrazí s agresivními kombinacemi kupředu, může být velmi rychle konec.

Poirier si po letech tvrdých přestřelek vyzkoušel naposledy úplně jiný typ zápasu, kde se musel připravit na častý boj na zemi proti Khabibovi. Současně také ukázal, že umí šetřit energii tak, aby ji nespálil hned v prvních dvou kolech.

 

Je to zápas, ve kterém Poirier může hodně ztratit a Hooker naopak velmi získat. Vše to dohromady dává ideální recept na nejlepší utkání celého večera.

 

Sledujte UFC Fight Night: Poirier vs. Hooker v noci ze soboty na neděli od 2:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

Přehled zápasů, které budou vysílány (od hlavního zápasu k prvnímu):

Hlavní karta
Dustin Poirier vs. Dan Hooker (lehká váha)
Mike Perry vs. Mickey Gall (welterová váha)
Brendan Allen vs. Kyle Daukaus (střední váha)
Gian Villante vs. Maurice Greene (těžká váha)
Philipe Lins vs. Tanner Boser (těžká váha)
Sean Woodson vs. Julian Erosa (dohodnutá váha do 68 kg)

 

Související témata:
Michal Petrgál TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Portugalska (závod Moto2)

   17:00 18:00
   18:00

   Racing Unleashed

   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Portland Timbers - FC Dallas

   16:30 18:15
   18:15

   Magazín Evropské ligy (4)

   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

Celý program