UFC fight night 165

UFC v dopoledním čase! Kdo bude v posledním zápase roku zápasit?

Frankie Edgar vs. Korean Zombie
Zdroj: Profimedia
Frankie Edgar vs. Korean Zombie
Téma:
UFC

Než se definitivně uzavře rok 2019, UFC představí celkově 42. galavečer v tomto kalendářním období a v jihokorejském Busanu nabídne fanouškům možnost vidět méně známé asijské bojovníky, jak se snaží představit, a současně vysoce atraktivní hlavní zápas mezi legendárním fighterem a mužem, který není schopen mít špatné utkání.

Původně se mělo jednat o srdečné přivítání gentlemana Briana Ortegy zpět do klece po slavné porážce s Maxem Hollowayem z roku 2018. Jenomže ten si při přípravě na tento zápas poranil koleno a svůj návrat odkládá na neurčito. UFC tak potřebovalo zaklepat na nouzové dveře, které vždy velmi rychle otevřou a nabídnou svoji pomocnou ruku tři známí srdcaři – Michael Bisping, Donald Cerrone a Frankie Edgar. První jmenovaný už je v důchodu, druhého čeká v lednu Conor McGregor a především jsou oba dva ve vyšší váhové kategorii. Frankie Edgar tak znovu zachraňuje UFC i přesto, že už původně neměl nastupovat v pérové divizi, připravoval se na přechod do bantamu a měl dokonce oficiálně vypsaný jiný zápas. Ten ale nyní musí počkat a fanoušci se tak dočkají zápasu, který vždy chtěli vidět. Mělo na něj dojít už loni v listopadu, ale přichází na řadu až teď – Frankie Edgar vs. Korean Zombie.

 

Paradoxně dochází k situaci, kdy zraněného Ortegu střídá zkušený bojovník, který se letos dostal do titulového utkání a stejně jako Ortega neuspěl proti Hollowayovi. Když po skončení oznámil přestup do nižší váhy, nečekal, že by si musel ještě odskočit do pérové divize, aby se stal součástí posledního hlavního taháku v roce 2019.

 

Chan Sung Jung, kterému nikdo neřekne jinak než Korean Zombie, je přímo zárukou toho, že jeho zápas neskončí na body. Když se zpravidla toto klišé oznámí, dojde k přesnému opaku, jenomže za korejskou zombii jasně hovoří skutečnost, že posledních devět let znal jenom finiš, ať už pozitivní nebo negativní, i přestože čtyři roky nemohl kvůli povinné vojenské službě rozvíjet svůj fighterský talent. Přesně před rokem prohrál vyhraný zápas s Yaírem Rodriguezem vteřinu před koncem posledního pátého kola a byl z toho zápas roku 2018. Nyní je připraven nastoupit proti bývalému vyzyvateli o titul v pérové váze, který v minulosti zastavil Rodriguezův raketový vzestup velmi brutálním způsobem, když ho velmi ošklivě umlátil a sebral mu na hodně dlouhou dobu sebevědomí.

Jedná se o velmi riskantní utkání pro oba aktéry. Frankie Edgar se už připravoval na novou kapitolu pozdní fáze své kariéry v jiné váhové kategorii a případná devastující prohra by mu tyto plány odložila na delší dobu. Korean Zombie se naopak díky potenciálnímu skalpu legendárního bojovníka, který ještě není za zenitem, může vyšvihnout do Top Ten a v roce 2020 pomýšlet na cestu za titulovým zápasem. Oba vytrvalci s vynikající kondicí se jen tak neunaví, nastolují šíleně vysoké tempo a vytváří soustavný tlak na soupeře. Tento souboj bude velkou ozdobou jihokorejské akce.

 

Nenechte si ujít poslední galavečer UFC v tomto roce již TUTO SOBOTU ve velmi příjemném čase 11:00 dopoledne na Nova Sport 1 a VOYO.

 

Přehled zápasů (od hlavního zápasu k prvnímu):
Frankie Edgar vs. Korean Zombie (pérová váha)
Volkan Oezdemir vs. Aleksandar Rakič (polotěžká váha)
Doo Ho Choi vs. Charles Jourdain (pérová váha)
Da Un Jung vs. Mike Rodriguez (polotěžká váha)
Jun Yong Park vs. Marc-Andre Barriault (střední váha)
Kyung Ho Kang vs. Liu Pingyuan (bantamová váha)

Související témata:
Michal Petrgál TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Portugalska (závod Moto2)

   17:00 18:00
   18:00

   Racing Unleashed

   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Portland Timbers - FC Dallas

   16:30 18:15
   18:15

   Magazín Evropské ligy (4)

   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

Celý program