nova sport 2 příprava na kvalifikaci

Převaha Brazilců přinesla výhru, Kanárkům vystřelil vítězství Hulk

Fotbalisté Kostariky nebyli daleko od překvapivého výsledku. Pětinásobní mistři světa z Brazílie dokázali houževnatému soupeři i přes trvalou převahu vstřelit jedinou branku. Vítězství v zápase hraném v New Jersey přinesl "Kanárkům" útočník Hulk.

Hvězda Zenitu Petrohrad se v sestavě Brazilců objevila poprvé od nepovedeného loňského mistrovství světa, na kterém na Brazilce zbylo po debaklu 1:7 od Němců a třígólové porážce s Nizozemci pouze čtvrté místo.

Kouči brazilského národního týmu Dungovi se sázka na svalnatého útočníka vyplatila už po necelých deseti minutách, kdy Hulk střelou z 12 metrů otevřel skóre utkání. Brazílie v první půli dominovala a její náskok mohl být v tu dobu už dvoubrankový, jenže David Luiz v páté minutě namířil jen do náruče kostarického gólmana Navase.

Stejně jako utkání proti Kostarice, tak i další zápasy fotbalistů Brazílie, včetně bojů v kvalifikaci o mistrovství světa 2018, budete moci sledovat v programu nového sportovního kanálu NOVA Sport 2.

Kanárci tlačili soupeře i dál. Šest minut po vedoucí brance napřáhl ve vápně Fernandinho, ale Navas jeho ránu výtečným zákrokem vytěsnil na rohový kop.

Kompletní televizní program najdete ZDE!

K dalšímu výraznějšímu ohrožení branky gólmana Realu Madrid se Brazilci v první půli už nedostali, zato ve druhém dějství se musel mít Keylor Navas na pozoru už v osmačtyřicáté minutě. Proti pohotové střele Marcela však nakonec zasahovat nemusel.

Brazilci ostřelovali branku Kostariky i nadále, většina pokusů si však cestu mezi tři tyče nenašla. Až do 77. minuty, kdy Jihoameričané podruhé zvedali ruce nad hlavu na znamení oslavy gólu. Radost jim však vzápětí zkazil asistent hlavního rozhodčího, který Costovi mávnul ofsajd. Brazilci tak nakonec trvalou převahu přetavili ve vítězství 1:0.

• 01:00 02:05